(ВИДЕО) Хари и Меган снимени додека се возеле кон палатата за да го одбележат пристигнувањето на ковчегот на кралицата

МЕГАН МАРКЛ и принцот Хари вчера му се придружија на кралското семејство во Бакингемската палата за да го пречекаат ковчегот на покојната кралица Елизабета.
Војвотката и војводата од Сасекс биле фотографирани при нивното пристигнување како седат на задното седиште во автомобил. Освен нив се собрале и кралот Чарлс III. и други членови на потесното кралско семејство.


Маси луѓе во меѓувреме се собрале пред Бакингемската палата, местото на многу незаборавни прослави за време на владеењето на кралицата, од свадбени прослави до јубилеи. Денес, ковчегот ќе го премине патот кон Вестминстерската сала, каде што ќе биде изложен до погребот во понеделник.


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Среќен роденден Васил Зафирчев !!!

Васил Зафирчев е роден во Велес на 28 февруари 1980 година. Тој е познат македонски …