(ВИДЕО) ГОРДО ГИ НОСИ СЕДИТЕ: „Добро изгледаш за своите…“ е комплимент кој особено ја полудува Џенифер Анистон

„Се чувствувам подобро во мојот ум, тело и дух отколку во моите 20-ти.“
Џенифер Анистон (54) во најновите објави на Инстаграм гордо ги покажа своите сиви прамени, а многумина фасцинираше со својата природност. Во краткото видео актерката носеше едвај видлива шминка, а целта на видеото беше всушност да промовира третман за обновување на косата.
„Можете да го користите еднаш неделно“, рекла таа за овој интензивен третман. „Ставете го, исчеткајте ја косата, ставете крпа, спијте со неа еден час, што сакате!
Иако 54-годишната девојка не ја спомна нејзината седа коса, нејзините следбеници во коментарите ја пофалија за промената и природниот изглед.

Еден обожавател напиша: „Браво што ја вративте седата коса – такво освежување“, додека друга личност додала: „Џен, вашата коса е ремек дело и очигледно сите се согласуваат“.
Актерката еднаш зборуваше за стареењето:
„Сите ќе пораснеме и ќе остариме. Не можете тоа да го негирате, тоа е загарантирано. Но, можеме да бидеме витални и можеме да напредуваме во нашите постари години. Нашето општество сака да вели: ‘Ох, ти си толку стара, сега одите надолу и готово, чао. Вие веќе не сте вредни или корисни за општеството’. Сето тоа е толку погрешно“, ексклузивно изјави таа за Е! во февруари 2022 година.


Нејзиниот совет? Грижете се за себе одвнатре:
„Без телефон, без е-пошта, без пораки и без социјални мрежи“, објаснила таа детално, објаснувајќи што подразбира нејзиниот ритуал за грижа за себе.
„Не гледајте ништо од тоа час, час и половина. Топло препорачувам да го повторувате една недела, нема да верувате во разликата што ја прави“.

Анистон вели дека една често употребувана фраза, која често се маскира како комплимент, особено и пречи.
Таа смета дека фразата „изгледаш одлично за твоите години“ треба да гласи „изгледаш одлично, точка“.
„Тоа ме полудува. Не можам да издржам“, изјавила таа за британски Вог.
„Навика е на општеството да ги имаме овие етикети како ‘добро ти си во таа фаза, за твоите години… Не разбирам ни што значи тоа. Јас сум во подобра фаза отколку во моите дваесетти. Се чувствувам подобро во мојот ум, тело и дух. Сè е 100% подобро“, додала добитничката на Еми.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Преподобен Висарион

Преподобен Висарион Роден и воспитан во Мисир. Рано се предаде на духовен живот и не …