(ВИДЕО) Голем верник во Швајцарија: Со „Ферари“ по Бадник!

Бадник и Божик се слават ширум светот, се палат бадници и се одбележува денот пред најрадосниот христијански празник.
Го прославил и овој Србин кој живее во Швајцарија. И’, тоа не би било ништо чудно по своето дрво да не отишол со црвено „Ферари“.
Бадникот го врзал за задниот дел од автомобилот, а друштво во автомобилот му правело девојче кое не можело да го скрие своето воодушевување поради целата ситуација. Таа насмеана и среќна мавтала од прозорецот…

Фото: Стефан Обрадовиќ, читател на курир.рс


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …