(ВИДЕО+ФОТО) Трудот и се исплатеше: Едина Муса е 12. во светот со најубаво фитнес-тело

Бившата кошаркарка, Едина Муса, веќе неколку месеци е многу активна во теретаните и вредно тренираше, а трудот очигчедно се исплател…
Познатата кошаркарка Едина Муса,која е и познат персонален фитнес-тренер, го освои 12. место на Светското фитнес-првенство во Франција. Годинава Светското првенство во фитнес (2017 IFBB WORLD FITNESS CHAMPIONSHIPS) се одржа од 1. до 4. декември во Бијариц, Франција, а Едина беше претставник од Македонија.


За овој натпревар таа се спремаше цела година.

Tomorrow😍😍😍 #fitnessbikini #worldchampionship2017 #Biarritz #France #MACEDONIA🇲🇰


A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Едина Муса е ќерка на Амди Муса, тренер по кошарка на младинскиот тим „Водњански лисици“ од Скопје.

🙈🙈🙈

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кинотека во рамки на проектот „Сезона на филмски класици“ ќе го реставира филмот „МИС СТОН“

Кинотека ова година ќе го реставира филмот МИС СТОН на Жика Митровиќ, во рамки на …