(ВИДЕО) Еве што мисли Луис Хамилтон за новата С класа

Претставена е НОВА генерација на, според многумина, најдобриот автомобил на светот, а досега автомобилот го тестираа бројни познати личности, вклучувајќи го Ф1 шампионот и ко-основач на Nvidia


Првиот дел од видеото го презентирал седумкратниот Ф1 шампион Луис Хамилтон, кој бил многу импресиониран од новата S-класа. Очекувано, со оглед на тоа дека го плаќаат околу 50. милиони долари годишно за да учествува во Формула 1. Хамилтон, за време на видеото, го тестирал автономниот систем за управување при паркирање, како и систем кој ги оптимизира својствата на возилото според условите на патот.


Јенсен Хуанг, од друга страна, не го прави ова само заради пари. Милијардерот затоа се базирал на технологијата во внатрешноста на возилото и системите што ги имаат компонентите на неговата компанија. Не е ни чудно што му се допаѓа начинот на работа на системите, како и самата графика на екранот.
Да потсетиме, S-Class на германскиот пазар ќе има почетна цена од 93.438 евра за основниот S350 модел.


Фото: Скриншот

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Второто и уште поголемо издание на HR.Weekend: Интердисциплинарни теми и најголемите експерти наесен во Ровињ

Второто издание на исклучително успешниот HR.Weekend ќе се одржи и оваа година во рамките на …