(ВИДЕО) Девојче починало од грип: Лошата дијагноза на лекарите ја чинела живот!

Според статистиката објавена од „Форбс“, оваа сезона од грип починале од 14.000 до 36.000 лица.
За среќа, вакцината оваа година се чини дека е подобра од минатата година.
Во февруари 2020. година, Шенон Сандвик рекла дека нејзината,инаку енергичната 8-годишна Кинсли, престанала да биде ведра и весела откако и бил дијагностициран грип.
Откако го земала лекот што лекарите и го препишале, таа почнала да се чувствува многу подобро. Но, тоа не траело долго.
Едно утро се разбудила во солзи. Имала главоболки и болки во градите а и се вратила и температурата. Мајка и веднаш ја однела на брза помош, каде веднаш ја прегледале и рекле дека виделе нешто над нејзините бели дробови – но тоа се совпаднало со дијагнозата на грип. Лекарите ја испратиле дома, а тогаш започнал и кошмарот.
На денот на вљубените, само една недела откако започнале нејзините симптоми на грип, Кинсли починала.
Сега нејзината мајка споделува важна порака на сите родители – секогаш слушајте ги вашите инстинкти.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Нутритивни причини зошто да пиете чоколадно млеко

За децата чоколадното млеко секогаш претставува најголема радост преточена во чаша, нема дете што не …