(ВИДЕО) БРЕД ПИТ НАЈАВИЛ КРАЈ НА КАРИЕРАТА: „Во последното тримесечје сум“

Изгледа дека се ближи крајот на уште една спектакуларна холивудска кариера. Бред Пит (58) во разговор за медиумите најавил дека филмот „Bullet Train“ во кој ја имаше главната улога многу лесно може да биде неговиот последен голем проект.
Тој станал, како што вели, многу пребирлив кога се во прашање понудите, а тоа што го добил досега не ги задоволува неговите критериуми.
„Мислам дека сум во последниот семестар или квартал“, открил Пит.
Во филмот „Bullet Train“ тој глуми убиец кој штотуку се опоравил од случај на согорување и се враќа на својата работа со малку погрешно чувство на самодоверба во однос на работната способност.
– Знаеш, правиш еден месец терапија, доживуваш просветлување и мислиш дека сè си разбрал, дека никогаш повеќе нема да се изгубиш – накратко рекол Пит за тоа каков е неговиот херој.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …