(ВИДЕО) Балканските млади шират љубов во Америка: „Сите сме едно овде!“

Неодамна на TikTok се појави видео на кое се гледа како младите од поранешните југословенски републики се забавуваат. Видеото стана вирално и моментално има повеќе од 50.000 лајкови.

@workandtravel.sv Replying to @Drama Queen Snimka naših studenata iz Amerike 😍🇺🇸 #workandtravel #suncanavura #tiktokbalkan #fyp ♬ original sound – Workandtravel.sv


На него се гледаат голем број млади, насмеани и весели девојки и мажи, кои уживаат во пеење, пиење и дружење.
„Социјализирање на Хрватите, Србите и Бошњаците во Америка. Овде сите пеат и се дружат без предрасуди, тука сме сите како едно“, стои во насловот на ова видео.
Со повеќе од 400.000 прегледи на видеото за само еден ден, во кое младите го пеат хитот на Новите фосили „За добра стара време“, имало и коментари од воодушевените корисници.
„Треба да бидете пример за вашите матични земји, браво луѓе!“, „Браво млади“, „Прекрасни“, „Брутално“, „Да живеете“, „Вака треба да биде насекаде“, „Само љубов нека се шири“, велат некои.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …