Венера влегла во знакот на Рак: На овие знаци до 27. јуни ќе им се случуваат само убави работи!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Подгответе се за период полн со позитивни настани…
Не е паметно да бегате од чувствата во овој период. Периодот до 10. јуни, кога Венера е во позитивен аспект со Јупитер, е особено поволен за меѓусебно разбирање и љубов. Во средината на јуни, Венера продолжува со позитивно влијание и се среќава со Уран, што носи нови и неочекувани можности, возбуда и пресврт на ситуацијата во наша полза.
Венера од Близнаците влезе во знакот на Рак и му се придружи на Марс во овој знак. Ова е нежна, грижлива и многу чувствителна Венера, соочена со домот, семејството и љубовта.
Ќе почувствуваме наплив на емоции и ќе бараме безбедност.
Ако не го добиеме вниманието, топлината и љубовта по која копнееме, можеме да станеме многу незадоволни и премногу емотивни, особено на крајот на јуни кога Венера влегува во опозиција со Плутон.
Иако Венера во Рак е многу нежна, грижлива и полна со љубов и топлина, па затоа целиот овој период ќе го одбележи таа вибрација, таа е исто така многу мистична и магична.
Полни со женствена енергија, заведување и сензуалност, па затоа ќе имаме многу интересни средби. Многумина ќе запознаат луѓе кои ќе ги заинтригираат и ќе започнат нови љубовни приказни.
Венера во Рак е особено поволна за самите Ракови, потоа за Скорпиите и Рибите, но и за Биковите и Девиците.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …