Вечер на Турски филм во Волонтерски Центар Скопје

Погледнете вистинска животна приказна снимена во Турција, a настаната во Кореа! Истакнувајќи ја импресивната приказна за овој филм и популарноста што ја стекна во Турција, ја очекуваме вашата реакција во вторник, 2 април во Волонтерски Центар Скопје.

Кратко за филмот: спојувајќи го бруталното лице на војната со најтоплите и најдлабоките врски на човештвото, овој филм е инспириран од вистинска приказна врз основа на настаните што се случија за време на Корејската војна.


Овој филм се занимава со универзални теми како што се хуманоста, пријателството и пожртвуваноста. Нуди незаборавно искуство за публиката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Започна снимањето на филмот „Касапско оро“: Политички трилер кој ветува визуелна и емотивно моќна приказна

Денеска на падините на Средно Водно, во драматичен амбиент и со исклучителна филмска екипа, падна …