Утре започнува првото издание на Skopyard фестивал

Бидете дел од првото фестивалско искуство кое ќе се одржи во Градски Парк од 12-16 јуни 2024 година.

Одлична атмосфера за дружење, во комбинација со најдобрата street храна, пијалоци и активности за сите возрасти. Ве очекуваме во Beer Yard, Food Yard, Cocktail Yard и Vine Yard! 5 дена исполнети со многу убава енергија!


Во музичкиот дел на првиот фестивалски ден на Skopyard фестивал 2024 ќе настапат:

  • DJ Konstantin Vlaho
  • South Park
  • Golden Tina – Tina Turner Tribute

Влезот е бесплатен.


Добредојдени се и вашите шепасти миленици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Доделување на наградите „Гласник на невидливите“ за 2024

Денес во кафе-книжарницата „Буква“ во Скопје, со почеток во 19:30 часот, во организација на Македонска …