Три знаци до крајот на годината ќе се вљубат: Првиот влегува во ТАЈНА ВРСКА, а сите на крај ги чека БРАК

Стрелец
Имавте малку потежок емотивен период во последните години. Имало многу погрешни луѓе во вашиот живот. Дадовте многу, а добивте малку. Вашиот емотивен живот сега радикално се менува. Како и Рибите, ќе ги почувствувате благословите на Јупитер во Риби. Сепак, неговата енергија ќе се рефлектира на почетокот на годината и ќе ја чувствувате се додека Јупитер е во знакот на Риби.
До крајот на годината, ќе запознаете личност со која на почетокот може да имате некаква форма на тајна врска. Со текот на времето ќе сфатите дека сте ја доживеале љубовта за која сонувавте. Сето ова добива уште посилен епилог, можеби дури и брак кога ќе ја почувствувате енергијата на Јупитер.

Скорпија
До крајот на годината ќе ви бидат распоредени емотивни „коцки“. Оние кои се во врска сега конечно ќе бидат на пресвртница се или ништо. Сега сте свесни за себе и знаете и чувствувате точно на кој начин сакате да се развива вашиот љубовен живот. Оние кои се слободни треба да се подготват за голем бран страсни и силни емоции.
Личноста што влегува во вашиот живот е силна, страсна и многу мудра, личност со големо животно искуство. Вашата средба, а потоа и врската и заедничкиот живот, се обоени со чувството дека ја чекате таа личност цел живот, исто како и таа што те чекаше тебе. Се отвора вратата на судбината и вие чекорите лесно!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им доаѓа очекувано за повеќето родени во знакот Овен, …