ТРИ ПРИРОДНИ АНТИБИОТИЦИ кои ќе ги уништат бактериите и ќе го зајакнат ИМУНИТЕТОТ!

Подароци од природата кои одамна се познати како природни антибиотици.
Од античките времиња, нашите предци ги знаеја позитивните ефекти на растенијата и нивните различни плодови во третманот на широк спектар на болести.
Природните антибиотици можат да бидат многу корисни во секојдневниот третман, пред да посегнеме по синтетички антибиотици, што може да го оштети нашиот дигестивен тракт, бидејќи во борбата против патогените бактерии, тие ги уништуваат оние добри бактерии кои се неопходни за силен имунитет.

Природни антибиотици
1. ЛукОдамна е познато во медицината за неговите корисни ефекти. Тоа е природен антибиотик и има антивирусни, антифунгални и антимикробни својства, помага во елиминирање на штетните бактерии и го штити телото.
Во традиционалната медицина, се користи за лекување на респираторни органи, болести на срцето и крвните садови, главоболки, болести на органите за варење, цревни паразити и кожни болести.

2. ПрополисПрополисот е мешавина од восок и лепливи материи што пчелите ги собираат од пупките на повеќегодишни растенија. Познат е како природен антибиотик и го штити телото од бактерии и го зајакнува имунолошкиот систем.
За разлика од фармацевтските антибиотици, прополисот може да уништи вируси, а не само бактериите.
Исто така, помага при лекување на кашлица, болки во грлото, синуси и крајници.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Грешки што треба да ги избегнувате на првиот состанок: Психолозите велат дека има 4 работи на кои секој треба да обрне внимание

Не е секогаш лесно да излезете од вашата комфорна зона и всушност да запознаете некого …