Тино Брзи ја објави својата нова песна под името „Самама”

Младиот артист Валентино Милорадевски од Куманово попознат како Тино Брзи ја објави својата нова песна под името „Самама”.

Во море песни за алкохол и брзи коли, тој својата песна ја напишал за неговата сакана, која како што тој вели, кога го погледнала му застанало срцето.


– Сакајте се, љубовта го прави светот поубави не чекајте, побарајте го, побарајте ја, ако сте сами”, порачува Тино.

Станува збор за млад 23-годишен арист кој е решен да ја освои македонската, а потоа и балканската музичка сцена.


Како звучи неговото најново остварување слушнете во продолжение.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …