TDFU Presents: 10 Years For The Culture – Деценија на трап забави во Македонија

На 23 март, сабота, во Лабораториум (Скопје) се случува настанот TDFU Presents: 10 Years For The Culture. Настанот е организиран од пионерите на трап сцената во Македонија – Trap Da Fuck Up (TDFUи е посветен на сите љубители на оваа музика, кои во последните десет години беа дел од растот и развојот на оваа култура. Ги покануваме фановите на модерниот хип-хоп звук да ни се придружат на забавата и заедно да прославиме една деценија трап настани во Македонија.

Подгответе се за 10 часовен настан за 10 години постоење на TDFU, исполнет со настапи од македонски DJ-и. TDFU Presents: 10 Years For The Culture” не е само прослава на музиката, туку и платформа за споделување на креативноста и зајакнувањето на заедницата која го поддржа овој жанр низ годините.


Влезот на настанот е бесплатен, но секој присутен се охрабрува да остави донација од симболични 10 денари за поддршка на 10-те години работа на овој колектив. Почетокот е закажан за 15:00, а настанот трае до 01:00.

За повеќе информации за настанот и учесниците, следете ги нашите социјални мрежи.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Нутриционистите ги советуваат луѓето над 60 години да почнат да јадат една намирница

Во СОВРШЕН свет, здравите навики за исхрана веќе постојат многу пред некој да наполни 60 …