„Татковците се потценети“: Вирална стана фотографија на која татко си го штити синот од дождот

ТАТКОВЦИТЕ се нашите херои кои имаат свој начин на покажување љубов. Нема сомнеж дека ретко им го оддаваме признанието што го заслужуваат за она што го работат.

На татковците често се гледа како на помалку емотивни луѓе, но тоа воопшто не е така, најдобро покажува фотографијата која стана вирална на Твитер.
Корисничката Др. Ајаита објави фотографија од татко кој штити дете од дождот. Маж седи на мотор со кацига на главата, а синот го сокрил под јакната, така што му се гледаат само нозете како висат од моторот.


„Татковците се потценети“, е описот на сцената која стопи многумина.


Фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …