Tag Archives: ѕвезди на гранд

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДА НА ГРАНД: Како ослабнав 70. килограми!?

Учесничка на тековната сезона на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, за кратко време ги освои симпатиите на публиката. Покрај исклучителниот вокал и автентичните изведби на поп-песни, пејачката остана запаметена од публиката во регионот по исклучителната трансформација на физичкиот изглед. Имено, таа по операција на желудникот изгубила неверојатни 70. …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ УСПЕХ НА СЦЕНАТА НА „ГРАНД“: Македонката Мими Јовановска го крена жирито на нозе, публиката во солзи

Јовановска настапи со две песни кои бараат посебна и различна мајсторија во изведбата, од Пепи Бафтировски и Уснија Реџепова… Македонската кандидатка Мими Јовановска од Велес која има само 19. години го воодушеви жирито од „Ѕвездите на Гранд“ кое стана на нозе додека таа го имаше својот настап… „Нема ништо поубаво …

Повеќе »

(ФОТО) ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД СО НОВИ ВОЗБУДУВАЊА: Ана Бекута ја нападнала Јелена Карлеуша

Не може без скандали – е, дали се исценирани, поради поголема гледаност, или едноставно се случило ќе откриеме вечер на емитувањето на новото издание на „Ѕвездите на гранд“ кое е повторно „зачинето“! Верните гледачи на „Ѕвездите на Гранд“ судејќи по најавата, ги очекува уште една бурна емисија. Имено, Јелена Карлеуша …

Повеќе »

(ВИДЕО) УСПЕШНО ВРАЌАЊЕ – Македонската кандидатка Сања Тодоровиќ повторно во „Ѕвездите на Гранд“: И’ сите ги воодушеви!

Саша Поповиќ истакна дека кај Сања од првиот круг во претходната сезона досега се чувствува огромна разлика… Во најновата емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваа повеќе македонски кандидати, но најголем впечаток остави Сања Тодоровиќ од Скопје. Сања се претстави со песните „Вукови“ од Емина Јаховиќ и „Тек је 12 сати“ …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИРИТО НА „ЅВЕЗДИ НА ГРАНД“ прави забава – но за големи пари: Марија Шерифовиќ за своето „судење“ наредната сезона ќе добие 150.000 евра!

Со години ги забавуваат гледачите пред малите екрани. На моменти, а се трудат да ги има во секоја епизода, прават вистински кавги, иако се знае дека е СЕ’ ИЗРЕЖИРАНО – само да се зборува за емисијата… Ним се чини и не им е битно какви кандидати ќе имаат, можеби и …

Повеќе »

Конечно откриено како „се поминува“ во „Ѕвездите на Гранд“:Шабан Шаулиќ ја открил вистината за судењето!

Регионалното шоу, кое во македонскиот етер го донесе „Канал 5“ и со години ја пополнува програмата со туѓ труд,со години го привлекува вниманието на тв гледачите особено ако меѓу натпреварувачите има и македонски кандидати. Многумина поминаа, некои дојдоа и до финалето кога се одржуваше во Скопје (како Ален и Филип), …

Повеќе »

Карлеуша го навреди нашиот Кристијан Јованов само да биде во центар на вниманието!

Јелена Карлеуша очигледно добро си го заработува својот хонорар како член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, кој како што истакна Саша Поповиќ е „доста висок“. И’ кога е се’ во ред таа мора „да измисли нешто“ за да биде во центарот на вниманието, па така беше и на последната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот Огнен Здравковски со максимален број гласови во наредниот круг на „Ѕвезди на Гранд“!

Фантастичен почеток! Огнен Здравковски од Македонија во првиот круг на „Ѕвезди на Гранд“ се претстави со песната „Тајно моја“ од Тоше Проески после која добил три гласа. Во продолжување ја запеал „Звао сам је Емили“ од Здравко Чолиќ, а потоа ѕидовите продолжиле да паѓаат. На крај имал максимален, седум, број …

Повеќе »

(ФОТО) За неа се зборува: Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ проговорила за губењето на мајката и’ како се чувствува додека пее

Харизматичната Подгоричанка останала без мајка кога имала десет години, а спомените на неа не избледеле, па ја покренуваат да оди понатаму, да биде храбра и да чекори со крената глава… Кога пред десет години останала без мајка учесничката на „Ѕвезди на Гранд“, Крстинја Матановиќ (20) не била свесна за нејзиното …

Повеќе »