Tag Archives: ѕвезда

(ФОТО) Конечно: Таткото (101) и синот (74) сега имаат свои ѕвезди на Булеварот на славните

Познатиот американски глумец Мајкл Даглас, со добивањето на ѕвезда на Булеварот на славните, денес прославил 50. години работа во шоубизнисот, покрај онаа која му припаѓа на легендарниот татко Кирк Даглас кој сега има 101. година. Даглас (74), најпознат по улогата во филмот „Волстрит“ за која добил Оскар, на церемонијата бил …

Повеќе »

(ФОТО) Оливија Њутн Џон неодамна прослави 40. години од филмот „Брилијантин“ а сега по трет пат ќе почне борба со ракот!

После 15. години мир Оливија Њутн Џон ќе мора повторно да се соочи со борбата со „подмолниот непријател“. Ѕвездата од мјузиклот „Брилијантин“, Оливија Њутн-Џон ќе мора по третпат да се лекува од рак на градите. Австралиската глумица која е веќе на прагот од осмата деценија од животот изјави во интервју …

Повеќе »

(ФОТО) Турскиот заводник се оженил со 20. години помлада: Пристигнува и’ синче!

Глумецот и младата манекенка се венчале на мала, приватна, церемонија, а парот наскоро ќе добие син кого, наводно, одлучиле да го наречат Кузеј… „Во потрага сум по нови возбудувања и уживања. Можеби поради тоа сакам да имам семејство. Не знам како е тоа. Не знам дали е добро, лошо, проблематично …

Повеќе »

(ВИДЕО) После повеќе од две децении Џорџ Клуни се враќа на ТВ сериите: И’ тоа „дебело“ ќе го наплати!

Насловот на книгата стана референца за апсурдните парадокси на бирократијата и неспособноста на поединецот да се избори со државниот систем… Дваесет години по напуштањето на „E.R“, серијата која го направи голема ѕвезда, американскиот актер Џорџ Клуни се враќа на телевизијата. Тој ќе снима мини серијал, по романот на Џозеф Хелер …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Анистон ја покажала внатрешноста на својот луксузен дом

Глумицата Џенифер Анистон не ги користи социјалните мрежи и така не го открива секој сегмент од својата интима. Но, за време на снимањето на новата реклама за познатата американска вода сепак ги отворила вратите на својот луксузен дом во Калифорнија и го покажала на јавноста Ѕвездата на хит серијата „Пријатели“ …

Повеќе »

(ФОТО) Нова серија – старо лице: Али Неџет од „Јазол“ приватно – тазе женет,екс-кошаркар и модел!

Есента е секогаш период кога на тв екраните стартуваат нови проекти, но најчесто тоа се серии…од турско производство… Деновиве на телевизија Сител започна да се емитува новата турска серија насловена „Јазол“, која уште од самиот старт поради драматичните сцени ги освои симпатиите на публиката. Главната улога ја има актерот Ибрахим …

Повеќе »

Тони Цетински во изолација: „Не можев да одам на погребот. Скршен сум…“

Вчера на гробиштата во Ровињ беше погребан 62.годишниот Ибрахим Кевљанин, кој настрада во сообраќајна несреќа во која учествуваше Тони Цетински. На погребот присуствувало семејството и најблиските пријатели на починатиот, но не и хрватската ѕвезда. „Сакав да одам, но не можев да соберам сила. Не можам. Скршен сум. Не сум ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тајчи проговорила за злоставувањето: „Не можев да се заштитам од тие моќни, грабливи мажи…“

После написот во New Yorku Times во кој повеќе жени го обвиниле холивудскиот моќник Харви Вајнштајн дека сексуално ги злоставувал, се огласиле бројни познати глумици кои го доживеале истото или слично искуство како нив… Набргу, бранот на искрени исповеди се проширил на социјалните мрежи, каде бројни непознати жени за јавноста …

Повеќе »

Овој глумец „и го скрши срцето“ на сопругата на Балибег:Еве со кого наскоро ќе се жени Карман од серијата „Судбина“

Познатиот турски пејач, глумец и продуцент Оџан Дениз (45), кого неодамна го гледавме како Караман во серијата „Судбина“, конечно ќе застане на „лудиот камен“. Iradesi ortak,kendi halinde bi hayat… A post shared by Özcan Deniz (@ozcandeniz) on Aug 11, 2017 at 11:04am PDT Маркантниот Оџан уште од првите чекори на …

Повеќе »