Tag Archives: ѕвезда

Пејач од The Voicea починал само два дена откако на фановите им се пожалил на болка

Ѕвездата на мексиканскиот The Voice, Џери Демара почина на 43-годишна возраст откако на својот Фејсбук профил се пожалил на неподносливата болка предизвикана од самоинјектирање на витамински инјекции во задникот, пишува Метро. Демара, со вистинското име Герардо, снимил видео што го објавил 48 часа пред смртта во кое открил дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАКА СЕ ПРАВИ ТОА ВО СВЕТОТ – СТРАШЕН КРАЈ НА ЕДНА КАРИЕРА: ПОЗНАТИОТ ГЛУМЕЦ ДОБИЛ 8. ГОДИНИ РОБИЈА – Пијан удрил во друг автомобил и го усмртил возачот…

Михаил Јефремов, еден од најголемите и најпознати руски актери, осуден е на осум години затвор за сообраќајна несреќа што ја предизвикал во алкохолизирана состојба. Тој на 8. јуни годинава преминал во спротивна насока со „џип чероки“ и удрил во автомобилот однапред, убивајќи го возачот на другото возило. Јефремов бил толку …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА- Ја памтиме како убавицата од серијата „Руби“…Доживеала трагедија а денес изгледа ВАКА!

Актерката Жаклин Бракамонте ја освои нашата популација со улогата на Марибел во мексиканската серија „Руби“. Таа го толкуваше ликот на добра девојка, чија најдобра пријателка и го киднапира момчето. Сите на Балканот беа воодушевени од нејзината убавина, и иако поминаа скоро две децении од емитувањето на серијата, Жаклин воопшто не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гигантското бебе ги шокирало луѓето на Интернет: Неговата мајка моли да бидат пољубезни!

Ако на TikTok го забележавте огромното бебе Гавин, мора да ве разочараме. Станува збор за тригодишно дете високо 109. сантиметри, кое поради своето бебешко лице и ќелава глава на многумина им наликува на бебе. Според неговата мајка, Гавин бил голем уште од раѓање. Роден е долг 48 сантиметри а тежок …

Повеќе »

Починал познатиот глумец – ѕвезда на Blade Runner

Ѕвездата на Blade Runner, Рутгер Хауер починал на 75. години, јавува Fox News. Холандскиот глумец е најпознат по улогата на Рој Бати, главен непријател на ликот на Харисон Форд во филмот од 1982. година. За споредната улога во филмот „Бегство од Собибор“ од 1987. година е награден со Златен глобус. …

Повеќе »

„Мел фест талент шоу: Ѕвезда број 1“ – Погледнете кои кандидати поминаа во следниот круг

Минатата недела во 21 часот се одржа првата гала вечер на „Мел Фест талент шоуто: Ѕвезда број 1, кое се емитува на „1 ТВ”, а жирито одлучи 11. натреварувачи да поминат во следниот круг. Кристијан Маркоски, Александра Дрогришка, Славица Ангелова, Сабина Мустафче. Зоран Милорадовски, Сара Гигова, Наталија Нешковиќ, Анлега Илиева, …

Повеќе »

(ФОТО) Стартуваат ГАЛА вечерите од „Мел Фест талент шоу: Ѕвезда број 1“ – Победникот добива стан во Скопје и ексклузивен договор со продукцијата 

Оваа недела, на 02 Јуни, точно во 21.00 часот стартуваат шесте гала вечери од „Мел Фест талент шоу : Ѕвезда број 1“ кое се емитува на 1ТВ. Во овие полуфинални емисии ќе се натреваруваат вкупно 39 полуфиналисти, кои беа избрани низ аудициите ширум нашата земја, а десетмина од нив ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Аудиции за „Ѕвезда број 1“: Летаа искри помеѓу членовите на жирито – Кој беше најинтересен од кандидатите?

Минатиот викенд започна музичкото талент шоу „Ѕвезда Број 1“, кое по иницијатива и идеја на пејачката Елена Петреска,заедно со Пеце Стојкоски, директорот на „Мел Фест“, е одлично освежување на нашата музичка сцена. Први градови каде се оддржаа аудиции беа Гевгелија, Струмица, Штип и Кавадарци. Овој викенд се најавени аудииции во …

Повеќе »

(ФОТО) Како манекенка заработувала милиони а денес е бездомничка: Страшен крај поради љубовта кон сопругот!

„Само два дена откако го запознав бившиот маж,сакаше да му купам BMW,а јас глупава му потпишав чек. Бев вљубена“, се потсетила Настасиа Урбано на својата лекомисленост. „Сакам да живеам а не само да преживувам. Уморна сум од преживување и барање пари“, раскажала Настасиа Урбано (57) за Daily Mail. Како 20. …

Повеќе »