Tag Archives: ѕвезда

(ФОТО) ЈА ЗНАЕМЕ КАКО ДОРИС ДРАГОВИЌ но нејзиното име е сосема поинакво!

Во поранешна Југославија имаше завидна кариера Дорис Драговиќ на југословенската музичка сцена се појави пред четири децении, која наскоро ќе ја прослави со голем концерт во родниот Сплит. View this post on Instagram A post shared by Doris Dragović (@doris.dragovic) Како тинејџерка сакала да пее со друштвото на брегот, потоа …

Повеќе »

(ФОТО) Многу луѓе плачеа поради неа, а денес не би ја препознале: Еве како изгледа познатата ЕСМЕРАЛДА 

Сите го чекаа моментот да видат дали ќе прогледа Покрај музиката, 1990-тите дефинитивно ги одбележаа и латиноамериканските серии. Луѓето обожаваа да ги гледаат, се поистоветуваа со ликовите, а некои дури и се расплакуваа. Тажните сцени и животи во серијата ги потсетуваа луѓето на своите, а кога ќе се случат некои …

Повеќе »

(ФОТО) Потресната исповед на ѕвездата од филмот „Американска пита“: „Бев само тело“ 

Актерката била силувана неколку пати… Актерката Мена Сувари се прослави со улогите во „Американска пита“ и „Американска убавица“. Во интервјуто кое го дала за „The Guardian“ ја отворила душата и зборувала за минатото кое се уште ја боли. Неколку пати била силувана. Првпат тоа и се случило кога била само …

Повеќе »

Дафина Зеќири со настап во Тетово

Спектакуларната Дафина Зеќири со приватен концерт на 23 јули во Тетово. Познатата косовска ѕвезда, миленичка на албанската публика, веќе долги години ги освојува срцата на сите љубители на музиката со своите песни и извонредни сценски настапи. За нејзината успешна музичка кариера зборуваат бројните награди кои таа ги има добиено во …

Повеќе »

(ФОТО) БОЈАН МАРОВИЌ ПРЕСАДИЛ КОСА: Друг човек! 

Со години сакал да го направи ова! Црногорскиот пејач Бојан Маровиќ (38) си пресадил коса, откако долги години беше ќелав. Маровиќ на социјалните мрежи сподели голем број фотографии на кои можеме да видиме како изгледа сега. View this post on Instagram A post shared by Bojan Marovic (@bojanmarovicofficial) Промената е …

Повеќе »

(ФОТО) Побегнал ПОРАДИ ВОЈНАТА, ВО УЧИЛИШТЕ БИЛ ЗЛОУПОТРЕБУВАН, бездомник! Денеска заработува 700.000 евра по епизода – многумина ја обожаваат оваа серија

Ѕвездата на хит-серијата на Нетфликс „Sex Education“ (Сексуално образование), Нкути Гатва, денес заработува 700.000 евра од популарната програма, но пред славата да му тропне на врата, тој бил бездомник. Нкути Гатва, кој го игра ликот на Ерик Ефоинг (29) во „Сексуално образование“, бил бездомник пред да биде ангажиран во популарната …

Повеќе »

(ФОТО) Позната актерка преживеала СИЛУВАЊЕ и се излечила од РАК, а еве како изгледа денес!

Популарната актерка со својот пример покажа дека волјата и истрајноста се најважните работи во животот Актерката Фран Дрешер, која се прослави со улогата на познатата тв серија „Дадилка“, и по триесет години од емитувањето на култната серија изгледа феноменално. Преживеала пекол, од силување до свирепа болест, но не дозволила тоа …

Повеќе »

Ѕвездата на Дизни ненадејно починала на 29. години

Јужнокорејската актерка Ким Ми Су, која беше ѕвезда на серијата на Дизни „Снежана“, ненадејно починала на 29-годишна возраст, објави нејзиниот агент. Нејзиниот агент не ја откри причината за нејзината ненадејна смрт, но истакна дека семејството на актерката е „шокирано“. „Би ве замолиле да се воздржите од измислување приказни за семејството, …

Повеќе »

Починал актерот Макс Џулиен, ѕвездата на филмот The Mack

АКТЕРОТ Макс Џулиен, најпознат по улогата на Голди во The Mack, починал на 88-годишна возраст во својот дом во Лос Анџелес, пишува TMZ. Починал на новогодишната ноќ, а причината за смртта не е откриена. Портпаролот ја потврдил тажната вест за смртта. „За време на неговата долга кариера, тој беше храбар, …

Повеќе »