Tag Archives: зрелост

(ФОТО) Моника Белучи за стареењето: „Не сум опседната со изгледот“

Во неодамнешното интервју за „The Sunday Times Style“, италијанската актерка Моника Белучи зборуваше за стареењето, за начинот на кој го одржува својот изглед, но и за прифаќањето на сопствените години. View this post on Instagram A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) Како што рекла, оваа 57-годишна актерка не се …

Повеќе »

УБАВИ И ЗАСЕКОГАШ МЛАДИ: Овие хороскопски знаци важат за големи СРЕЌНИЦИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многу жени често прибегнуваат кон разни трикови, обидувајќи се да го измамат времето и да изгледаат помлади отколку што се. Сепак, на некои тоа не им е потребно – …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО: Овие фотографии на Шерон Стоун сите ги гледаат со неверување!

Изгледа беспрекорно и на нејзиниот пример гледаме дека годините се само бројка. Плени со својот изглед, убавата насмевка и ставот на самоуверена дама која во март наполни 63 години. Многумина велат дека таа сè уште е една од најхаризматичните појави и дека во прилог на тоа и оди и веселиот …

Повеќе »

(ФОТО) Тајна на изгледот на славните: Еве зошто Шерон Стоун во 62. година изгледа како да има 45!

На многумина им е тешко да поверуваат дека Шерон Стоун има 61. година. Оваа холивудска глумица редовно воодушевува со појавувањето на важни настани и покажува дека со изборот на здрав начин на животен стил е можно да се успори стареењето и да се остане во форма. Имено, откако во 2001. …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето најмногу уживаат во сексот во овие години – Нема да ви се верува!

Кога станува збор за траење на интимниот однос, тоа во просек се движи 25. минути, во текот на кој обично се променуваат три различни пози Ако сте мислеле дека дваесеттите години се период на највозбудливото и најинтересното сексуално искуство, сте погрешиле! Испитувањето кое го спровел порталот за запознавање „Лумен“ се …

Повеќе »

(ФОТО) Пред 30. години – Безвременска убавица: Моника Белучи покажала како изгледала на почетокот на кариерата

Една од најубавите жени на светот, италијанската глумица неретко на Инстаграм објавува фотографии од минатото. Меѓу останатите, Моника Белучи на фановите им покажала како изгледала пред 30. години на насловната страна на италијанската верзија на списанието „Ел“. Италијанската дива со фотографија од времето кога манекенството и било на прво место …

Повеќе »