Tag Archives: зрелост

(ФОТО) Тајна на изгледот на славните: Еве зошто Шерон Стоун во 62. година изгледа како да има 45!

На многумина им е тешко да поверуваат дека Шерон Стоун има 61. година. Оваа холивудска глумица редовно воодушевува со појавувањето на важни настани и покажува дека со изборот на здрав начин на животен стил е можно да се успори стареењето и да се остане во форма. Имено, откако во 2001. …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето најмногу уживаат во сексот во овие години – Нема да ви се верува!

Кога станува збор за траење на интимниот однос, тоа во просек се движи 25. минути, во текот на кој обично се променуваат три различни пози Ако сте мислеле дека дваесеттите години се период на највозбудливото и најинтересното сексуално искуство, сте погрешиле! Испитувањето кое го спровел порталот за запознавање „Лумен“ се …

Повеќе »

(ФОТО) Пред 30. години – Безвременска убавица: Моника Белучи покажала како изгледала на почетокот на кариерата

Една од најубавите жени на светот, италијанската глумица неретко на Инстаграм објавува фотографии од минатото. Меѓу останатите, Моника Белучи на фановите им покажала како изгледала пред 30. години на насловната страна на италијанската верзија на списанието „Ел“. Италијанската дива со фотографија од времето кога манекенството и било на прво место …

Повеќе »