Tag Archives: зрели години

(ФОТО) Најдобрите „сребрени фризури“ на Инстаграм: Изберете ја вашата!

Сивата коса е повторно модерна! View this post on Instagram A post shared by Golden Ladies Style (@golden_ladies_style) Искористете ја можноста и престанете да се фарбате. Боењето ја оштетува косата, а кога седите влакна ќе го земат приматот, тогаш може да се види дека не е обоена после една недела. …

Повеќе »

ОРЕВИ – Најдобра превенција на забрзано СТАРЕЕЊЕ и извор на ВИТАМИН Е

Ова е особено важно кога станува збор за здравјето и стареењето на жените. Оревите се исклучително здрави бидејќи се богати со есенцијални масни киселини, витамини, особено витамин Е и други важни хранливи материи. Една студија спроведена во САД врз повеќе од 34,000 жени во доцните 50-ти и раните 60-ти години …

Повеќе »

СУРОВО! Јулија родила тројки, но наместо пофалби и честитки добила осуди!

После 22 дена во болницата, тие отишле дома здрави и среќни Медицината напредна толку многу што веќе не е реткост или чудо кога ќе чуеме дека една жена во педесеттите, шеесеттите години, па дури и седумдесеттите родила дете. Сепак, во земјите од поранешниот Советски Сојуз, овие работи сè уште се …

Повеќе »

Постарите луѓе кои почесто водат љубов се многу посреќни и поздрави

Постарите лица може да имаат ментални и физички здравствени проблеми ако не ја одржуваат сексуалната активност. Мажите кои пријавиле пад на сексуалната желба се изложени на поголем ризик од развој на рак Заблуда е дека постарите луѓе губат интерес за секс. Според новите истражувања, 85. проценти од мажите на возраст …

Повеќе »

(ФОТО) Најстари татковци меѓу познатите – југословенски глумец рекордер: Добил дете на 92. години со 56. години помлада сопруга…

Голем број на познати личности покажаа дека родителството, како и љубовта, не знае за години, а меѓу нив апсолутен носител на рекордот е актерот Звонимир Рогоз, кој за прв пат станал татко во 92 година. Според хрватските чаршиски муабети, додека Звонимир бил сè уште жив, се шпекулирало дека тој всушност …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето најмногу уживаат во сексот во овие години – Нема да ви се верува!

Кога станува збор за траење на интимниот однос, тоа во просек се движи 25. минути, во текот на кој обично се променуваат три различни пози Ако сте мислеле дека дваесеттите години се период на највозбудливото и најинтересното сексуално искуство, сте погрешиле! Испитувањето кое го спровел порталот за запознавање „Лумен“ се …

Повеќе »

4. хороскопски знаци кои успехот ги чека дури во зрели години

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Можеби сеуште не сте ги оствариле своите амбиции, но без паника. На некои типови луѓе едноставно им треба нешто повеќе време. Овие 4. хороскопски знаци имаат шанси за нешто …

Повеќе »

(ФОТО) Убава во секоја возраст: Како да се негува „возрасната“ кожа!

Кожата е најголемиот орган на нашето тело кој ги заштитува сите органи од нашето тело. Таа е првата одбранбена линија која нѐ заштитува од влијанијата на надворешната средина, орган преку кој ја чувствуваме околината, топлите прегратки, првиот бакнеж…Импресивна е и скромноста на кожата колку е таа толерантна, но и колку …

Повеќе »