Tag Archives: зои

(ВИДЕО) Предлог за боб санка на Македонија на ЗОИ

Додека новинар на 24.вести земаше изјава за „горливата тема“ кај нас – сексуалното злоставувње на штитенички во Домот „25. Мај“ во позадина се одвиваше една друга акција која сопственикот на профилот К2 на Твитер ја нарече: „Боб санка тимот на Македонија. Каква Јамајка, какве пичке си материне“. Погледнете: Боб санка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Акробација на смртта: Светот без здив го гледал настапот на лизгачкиот пар од Северна Кореја!

Младиот лизгачки пар од Северна Кореја кој го чинат Риом Тае-ок и Ким Ју-сик на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг имал спектакуларен настап. Нивниот прв настап на ЗОИ ги воодушевил љубителите на лизгањето ширум светот. Пуликата без здив го гледала младиот пар како со инструментал од песната „A Day in …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗОИ: Швајцарец извел глупост која запрепастила многумина во Пјонгчанг!

Скијашот во слободен стил, Фабијан Бош, се потрудил за најлуд потег на денот во Пјонгчанг, покажувајќи дека може да се движи по подвижни скали – од надворешната страна… Кога станува збор за зимски спортови Швајцарија е светска велесила, но засега во Пјонгчанг освоиле само еден медал, сребро во карлинг во …

Повеќе »

(ФОТО) Жешко на ЗОИ: Ова е листа на 10. најсекси спортистки кои ќе се натпреваруваат во Пјонгчанг

Во Пјонгчанг се одржуваат 23. Зимски олимписки игри… Олимпијците живеат, тренираат четири години за ова натпреварување кое можеби на многумина ќе им биде и последна Олимпијада. Меѓу нив веројатно е и американската скијашка Линдзи Вон (33) која многумина ја сметаат за најубава спортистка во светот. Атрактивната Американка ја предводи листата …

Повеќе »

(ФОТО) Сензационален скијашки костум на Линдзи Вон: Со фотки од тренинг „го запалила“ интернет

Американската скијашка Линдзи Вон со атрактивниот скијашки костум го привлекла вниманието на јавноста за време на еден од своите тренинзи… Светскиот куп се преселил во Крањска гора каде во саботата скијашките се бореле за бодови во велеслалом, но меѓу нив го немало најпознатото име. Американката Линдзи Вон прескокнала некои трки …

Повеќе »