Tag Archives: знаци

Овие хороскопски знаци во август ќе ја запознаат својата сродна душа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Отприлика во ова време, многу луѓе ќе го имаат она што го сакаа, но мислеа дека е безнадежно. Многумина ќе имаат можност да запознаат луѓе кои ќе ги освојат …

Повеќе »

ЕВЕ КАКО СЕ ОДНЕСУВААТ ЛУЃЕТО КОИ ЈА КРИЈАТ ДЕПРЕСИЈАТА: 8. тајни знаци кои ги забележуваат само ретките луѓе

Депресијата често останува незабележана. Најопасно е што на прв поглед човек изгледа „сосема нормално“, но во него се случува бездна…Човекот има навика да ги крие своите најболни и најдлабоки рани од очите на јавноста. Кога е сам, проблемите го обземаат. Еве како се однесуваат луѓето кои ја кријат депресијата: 1. …

Повеќе »

Како се однесуваат хороскопските знаци кога конечно ќе ја пронајдат „вистинската“ личност!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Јарецот знае дека ја нашол „вистинската личност“ кога веќе не се чувствува дека треба да се објаснува себеси и своето однесување, бидејќи таа личност едноставно го разбира. Личноста родена …

Повеќе »

Стапалата може да откријат зголемен холестерол: Обрнете внимание на овие тешкотии!

Важно е на време да ги забележите знаците што вашето тело ви ги испраќа… Нездравиот начин на живот може да влијае на појавата на разни проблеми. Премногу масна и зачинета храна, недостаток на физичка активност, алкохол, цигари, јадење голема количина храна, сето тоа може да доведе до зголемување на лошиот …

Повеќе »

Овие симптоми може да значат дека имате нетолеранција на шеќер

АКО сакате да јадете слатки, веројатно сте навикнати на чувството кое следи по нивното консумирање. Имено, може да се работи за лошо чувство, па можеби се прашувате како вашето тело поднесува шеќер. Иако се можни алергии на шеќер, тие се многу ретки, но нетолеранцијата на шеќер е нешто почеста. „Шеќерот …

Повеќе »

САКА ДА ИМ ПОМОГНЕ НА ДРУГИТЕ – Можете ли да препознаете која жена на фотографијата самошто има срцев удар?

Кардиоваскуларните заболувања се водечка причина за смрт како во светот така и кај нас, па затоа е важно да се знае како да се препознаат симптомите на миокарден инфаркт (како што најчесто се нарекува срцевиот удар). За да ги предупреди и да им помогне на другите, библиотекарката и писателка Линда …

Повеќе »

На крв и нож: Хороскопски знаци кои воопшто не се согласуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сега не можете да се согласите и веројатно никогаш нема да се согласите. Овен Поради тоа што припадниците на овој знак се тврдоглави и независни, не сакаат луѓе кои …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци чувствуваат опасност и негативна енергија пред сите: Имаат непогрешлив радар за лоши вести

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Најинтензивна интуиција имаат овие три хороскопски знаци: Риби Рибите се на прво место поради силната интуиција. Чувствуваат негативни вибрации, веднаш чувствуваат лоши вибрации. Рибите тоа го чувствуваат со целото …

Повеќе »

Патоказ за мажи, знак за жени – ова го прави добар љубовник

Повеќето жени сонуваат за совршен љубовник, но малкумина можат да проценат каков е мажот во кревет на почетокот. Меѓутоа, ако научите добро да оценувате, ситуацијата би можела да ви стане јасна за само неколку часа поминати во негово друштво. Говорот на телото отсекогаш бил многу разоткриен, како и одредени однесувања. …

Повеќе »