Tag Archives: знаци

Препознајте ги знаците на емоционална измама

Нема изненадување дека е многу болно ако сте емотивно измамени. Можеби дури и да биде поболна отколку ако партнерот ве измамил физички. Дел од ова, се разбира, исто така произлегува од фактот дека не сте сигурни 100%. Нема секс порака или туѓи гаќички за да се сокријат. Наместо тоа, треба …

Повеќе »

Пет знаци дека тој сепак не е „оној вистинскиот“

Многумина од вас сигурно барем еднаш завршиле во врска со погрешно лице. Тоа не е нешто од што треба да се срамите. Можеби сеуште сте се барале и не сте знаеле што да очекувате од мажот, а можеби едноставно ве понела желба за љубов, како и да било, доста е …

Повеќе »

Ова се знаци дека вашата врска нема иднина

Љубовта не е доволна – предупредуваат постарите, поискусни и помудри. И’, навистина е така. Стручњаците истакнуваат дека следните знаци покажуваат дека вашата врска нема иднина дури и ако го сакате партнерот. Лутење Сите понекогаш се караме со партнерот и тука нема ништо лошо. Но, ако после кавга со денови сте …

Повеќе »

Пешачка патека: Но за кого?

Денес ништо не изненадува, особено кога некој „случајно“ ќе заврши на некое работно место за кое нема никакви квалификации. Е, го има и тоа, но за ова од фотографијата не е потребна клвалификација туку здрав разум и малку воспитување… Како поинаку да се објасни поставувањето на овие знаци среде пешачка …

Повеќе »

Овие шест комбинации се „највљубени“ според хороскопот!

Понекогаш ни е чудно како некои двајца можат да се заедно, башка и многу вљубени и среќни… Но, ништо не е случајно. Иако во астрологијата понекогаш можеме некои знаци да протолкуваме погрешно, сепак, умее и да помогне. Доколку се восхитувате на некои вљубени двојки кај кои страста е како и …

Повеќе »

Седум знаци кои откриваат дека сте во здрава и среќна врска

Не е важно дали сте во долга врска, брак или на почеток на романсата, одржувањето среќен и здрав однос во заедница со друго лице никогаш не е лесна работа. Љубовта игра голема улога, но тоа колку многу се сакате не значи дека нема да наидувате на пречки и имате тешки …

Повеќе »

Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

Секој хороскопски знак, со оглед на своите особини, поинаку се снаоѓа во креветот и додека некои знаковисе природни таленти, на другите баш и не им оди… 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на други, многусе сексуални и во состојба се на партнерите да им …

Повеќе »

Од кои жени, во хороскоп, најмногу се плашат мажите?

Тие знаат што сакаат од животот и стремат кон тоа, и никој не се осмелува да им застане на тој пат. Тие се интелигентни, храбри и со својот став им втеруваат страв во коски на момците. Тие се родени во следниве хороскопски знаци: Овен За нив често се вели дека …

Повеќе »

3. знаци дека имате вистинска љубов

Вистинската радост поради врската со некое лице не може да се одглуми… Љубовта не е она што го гледаме во романтични комедии од Холивуд. Напротив, преолна е со предизвици, но и со награди. Се прашувате, што е всушност вистинска љубов? Овие емоции ќе ви помогнат да спознаете во каква врска …

Повеќе »