Tag Archives: знаци

Овие хороскопски знаци се најголемите манипулатори

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИТЕ имаме тенденција да манипулираме со другите понекогаш. Тоа е вештина што ја развивме со текот на времето за да ги прикриеме нашите недостатоци и да ги претвориме работите …

Повеќе »

Што можат да кажат УШИТЕ за вашето здравје? Ако забележите чешање или зуење, вашето тело ви испраќа сигнал

Нашите уши не се само за слушање Ушите често ни болат, ѕвонат или чешаат, а кај некои луѓе изгледаат поинаку од вообичаената форма и големина. Не ни требаат уши само за да слушнеме се што се случува околу нас. Се разбира, тоа е нивната прва улога и задача. Но, ушите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се случило ЧУДО: Маж кој бил прогласен клинички мртов во последен момент покажал знаци на живот!

Маж кој бил прогласен за клинички мртов, почнал да дава знаци на живот само неколку минути пред неговите органи да бидат донирани.Рајан Марлоу од Северна Каролина поминал две недели во болница со листерија, ретка бактериска инфекција, пред лекарите да го прогласат за клинички мртов.Неговата сопруга Меган открила дека и било …

Повеќе »

Ова се најатрактивните хороскопски знаци: Никој не може да им одолее!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали некогаш сте се запрашале зошто некои луѓе изгледаат попривлечно од другите? Можеби тоа е она што го носат, нивната фризура или само треперење во нивните очи. Излегува дека …

Повеќе »

Ова се трите најљубоморни хороскопски знаци, со нив треба да бидете внимателни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубомората е чест проблем во многу интимни врски и ако е премногу изразена може да доведе до бројни проблеми. Нејзиното потекло е најчесто несигурноста, но и потребата на љубоморниот …

Повеќе »

ОВИЕ ПРОМЕНИ НА ТЕЛОТО НИКАКО НЕ СЕ БЕЗОПАСНИ: Ова може да укажува на сериозни болести!

Добро слушајте го вашето тело Во повеќето случаи, главниот виновник е Trichophiton rubrum, антропофилна габа која често ги напаѓа ноктите на нозете или кожата меѓу прстите. Во зависност од патогенот и формата на болеста, симптомите може да варираат. Во почетната фаза на микозата на стапалата, се чувствува постојано чешање, печење …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци имаат неодолив шарм кој го освојува светот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Одредени хороскопски знаци се пожелни во друштвото поради нивните квалитетни карактеристики и брзо склопуваат пријателства. Затоа, може да се каже дека можат да го освојат светот со својот неодолив …

Повеќе »

Луѓето родени во овие знаци никогаш не покажуваат емоции

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе изгледаат ладно и воздржано, но тоа не значи дека се нечувствителни. Нивните чувства се веројатно толку длабоки што имаат изградено непробојни ѕидови околу себе за да се …

Повеќе »

Овие знаци сакаат да ги критикуваат другите и не бираат зборови за да ве повредат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сакаат да ги критикуваат другите и постојано наоѓаат маани во однесувањето на нивните познаници. Исто така, овие хороскопски знаци е тешко да им се удоволи. Девица Родените во овој …

Повеќе »