Tag Archives: знаци

Како ќе дознаете дека ве измамува:Терезиите се навредуваат, Лавот угодува…

Кога Раковите измамуваат често се оправдуваат со замор, Терезиите постојано ќе се дотеруваат, а Девиците ќе критикуваат повеќе од обично, но ако вие неа ја изневерите ќе се најдете на суд… Рак Рак измамува: Раковите не сакаат да ја губат сигурноста, но ниту љубовникот. На измама ќе предупреди со замор …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци наскоро ќе се збогатат: Откријте дали сте меѓу нив!

Каде и да се наоѓате во светот секогаш ќе налетате на луѓе кои се колнат во моќта на хороскопот. Зодијакот содржи 12. знаци сместени во категории според елементите- огин, вода, земја и воздух. Карактерот на лицето поврзано со нејзиниот хороскопски знак го одредува токму еден од овие елементи. Со поврзување …

Повеќе »

5. најстрасни хороскопски знаци за кои ви треба добра кондиција!

Страста е составен дел од нашето секојдневие. Ако сте во врска со нив ќе ви треба многу кондиција… Ако умереноста е врлина, овие хороскопски знаци се преполни со маани. Страста е составен дел од нашето секојдневие. Ако сте во врска со нив ќе ви треба многу кондиција… Овен Ним навистина …

Повеќе »

Проверете на време: Ова се петте први симптоми дали во вашето тело се развива рак на дебелото црево!

Не треба да се занемари ниту чувството дека постојано ви се оди во тоалет… Рак на дебелото црево е болест која однесува се ’ повеќе животи во земјите ширум светот, а еве кои знаци укажуаат дека се развива во телото… Меѓу причините кои лекарите ги поврзуваат со рак на дебелото …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци најбурно реагираат на измама!

Ако некој се осмели да ги измами овие хороскопски знаци ќе кренат најмногу прашина… Некои хороскопски знаци измамата ќе ја примат смирено и едноставно, на достоинствен начин ќе ги прекинат сите контакти со лицето кое им било неверно, а на некои достоинствените и смирени реакции едноставно не им паѓаат на …

Повеќе »

Најпромискуитетни знаци во зодијакот: Ве сакаат, но измамата не им пречи!

Некои знаци сакаат дополнително да го зачинат животот – посебно во собата.Кога станува збор за нивните партнери тие квалитетот го бараат во квантитетот. Тоа не ги прави измамници туку големи љубители на сексот. Познати по својата дволичност, Близанците сакаат да имаат опција – со се’ во животот. Сакаат по нешто …

Повеќе »

Не преминуваат преку тоа: Овие хороскопски знаци НИКОГАШ не простуваат измама!

Луѓето различно реагираат на измама. Додека некои преминуваат преку тоа и се прават како ништо да не се случило, други на својот неверен партнер не му даваат никаква шанса. Така е и со хороскопските знаци. Некои реагираат смирено и го прекинуваат контактот со партнерот, додека има знаци на кои достоинствените …

Повеќе »

За нив сексот е се’: Ова се двата најпромискуитетни знаци на Зодијакот

На некои љубовните игрички им се страст и пасија, а на некои им се неприфалтиви. Овие два знаци на Зодијакот се познати по својот отворен промискуитет. Скорпија За нив сексот е с’. И’ кога велат дека е поинаку – не верувајте во тоа. Сексот е важен дел од нивниот живот …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци ќе имаат проблеми во љубовта годинава

На овие три хороскопски знаци љубовта нема да им биде силна страна оваа година, но затоа ќе го зацврстат својот карактер и ќе научат многу. На Близнаците им претстои година во која треба да размислат многу за љубовта и врската. Ќе се откажат од своите лоши навики и конечно ќе …

Повеќе »