Tag Archives: знаци

Август ќе биде многу лош месец за три хороскопски знаци

Сите се радуваме на летните месеиц, поради слободта безгрижноста. Но, претстојниот месец август нема да биде добар за неколку знаци. Погледнете за кого осмиот месец нема да биде многу добар и успешен. Овен Овој месец сè ви претставува товар. Летаргични сте, расположението ви е променливо и лесно избувнувате. Но не …

Повеќе »

Се сомневате дека партнерот ве измамува? Вимавајте на неговиот говор на тело!

Кога станува збор за врските, измамите на партнерите се нешто што најчесто не се простува. Но, до проблеми може да дојде и кога се сомневате дека вашиот партнер ве мами,но не можете тоа да го потврдите. За среќа, говорот на телото ни кажува повеќе од тоа што мислиме, дури и …

Повеќе »

Непогрешлива интуиција: Овие три знаци сите ги читаат како „отворена книга“

Интуицијата е способноста да донесема правилна одлука според некое сопствено внатрешно чувство како и можност да чувствуваме нешто што нè предупредува дека треба да престанеме да работиме или да се скриеме некаде. Погледнете кои знаци во Зодијакот имаат среќа да имаат најизразена интуиција која е секогаш во право. Скорпија Скорпиите …

Повеќе »

Како да препознаете дали вашиот партнер имал секс!

Научниците откриваат дека нашето тело дава сигнали и кажува дали неодамна сме имале секс. Според нив најлесно можете да препознаете дали вашиот партнер имал секс во следните три случаи. 1.Треперење Доколку вашиот партнер трепери по бурната помината вечер тогаш според нив тој сигурно имал секс. Тие тврдат дека по секс …

Повеќе »

Каде сте вие или вашиот партнер: Кој знак во Зодијакот е најдобар а кој најлош во сексот?

И’ додека некој може да се пофали со извонредна вештина во кревет, за другите овој аспект на животот не е посилна страна. Топ листа на најдобрите знаци во сексот: 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на другите. Многу се сексуални и во состојб на …

Повеќе »

Овие четири хороскопски знаци се најголеми прељубници!

Додека некои го прават тоа затоа што сакаат да бидат во центарот на вниманието, други имаат тенденција да ги обноват односите со своите поранешни партнери, иако се во брак, додека трети едноставно имаат силен сексуален нагон. Скорпија Луѓето родени во овој знак имаат силен сексуален нагон што може да доведе …

Повеќе »

(ФОТО) Тие, во мај, ќе имаат најмногу среќа во љубовта: Овие 3. хороскопски знаци ќе уживаат во флерт и нежност!

Ова се хороскопските знаци на кои мај нема воопшто да им биде монотон. Љубовни игри, флертови, заведување и големи предизвици ќе ги одбележат мајските денови на три припадници на зодијакот. Особено треба да се чуваат оние кои се во брак бидејќи многу нешта ставаат на коцка, а многу лесно, поради …

Повеќе »

Тие ве читаат како книга: Хороскопски знаци со најголема интуиција!

Интуицијата е способност за собирање податоци од стварноста без користење научни признати чула како вид, слух, мирис, вкус, допир и чувство за рамнотежа, топлина, вибрации, болка… Кога интуицијта нешто ни порачува, тоа го чувствуваме како минливо наслутување, мисла која не прогонува, гушење во грлото или промени во желудникот. Бидејќи таа …

Повеќе »

7 докази дека на партнерот можете да му верувате 100 отсто!

Не сте сигурни дали ја заслужува вашата доверба: Знаците кои можете да ги прочитате во продолжување докажуваат дека можете да му верувате, токму како што тој ви верува вам. 1.Ги признава своите грешки. Никогаш не одбегнува да ја преземе одговорноста и не бега од грешките кои ги направил, без оглед …

Повеќе »