Tag Archives: знаци

ПРЕВЕНЦИЈА – Обрнете внимание: Ова се 4-те први сигнали кои укажуваат на НЕДОСТАТОК НА КАЛИУМ

И’ грчевите и хроничниот замор можат јасно да укажуваат на недостаток на овој елемент…Недостатокот на калиум може негативно да влијае на нервите и нервните врски на мускулните клетки на дигестивниот систем, срцето и другите мускули. Најголем дел од калиумот во човечкото тело се наоѓа во клетките.Урамнотежената исхрана лесно помага да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ник Џонас ги споделил 4-те рани знаци кои довеле до дијагноза на дијабетес

30-годишниот пејач Ник Џонас објави видео на Светскиот ден на дијабетесот во кое открил како дознал дека има дијабетес тип 1. На Инстаграм, тој рекол дека четири клучни знаци го довеле до дијагнозата на 13-годишна возраст: губење на тежината, прекумерно жед, често мокрење и раздразливост. „Ова се вообичаени знаци на …

Повеќе »

Знаци кои укажуваат дека помеѓу вас и некоја личност има силна хемија: Протолкувајте ги гестовите

Кога има силна хемија меѓу двајца луѓе, не е лесно да се сокрие Иако двете страни можеби се обидуваат да ги сокријат своите чувства, романтичните искри се во воздухот. Или, знаете дека ве привлекува, но како да откриете вие го привлекувате. Еве неколку знаци дека помеѓу вие и некоја личност …

Повеќе »

Како да знаете кога е време да ја прекинете врската? Црвени знамиња на кои вреди да се обрне внимание

Раскинувањето никогаш не е лесно, но понекогаш се најдоброто решение Ако откриете дека повеќе уживате кога вашиот партнер не е во близина, или дека двајцата едноставно не можете да поминете ниту еден ден без да се карате, тоа може да биде знак дека вашата врска не е здрава. Но, кога …

Повеќе »

Овие знаци секогаш ќе бидат тука за вас, но никогаш нема да знаете кога ним во животот им е најтешко

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој од нас го има оној пријател кој е секогаш тука за нас, но кој никогаш нема да побара помош дури и кога му е најпотребна. Не е дека …

Повеќе »

Никогаш не ги слушајте, ќе ги уништат и вашите животи: Овие хороскопски знаци носат катастрофални одлуки

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Едноставно, тие не размислуваат добро дури и ако се соочени со донесување на клучна животна одлука, па често прават грешки за кои подоцна се каат. Овен Познат по својата …

Повеќе »

Ноември ќе биде доста напорен месец за овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ние сме во владеењето на Скорпија, знак познат по тоа што не препушта ништо на случајноста. Овој период е фокусиран на донесување внимателно разгледани одлуки, особено кога станува збор …

Повеќе »

Пет знаци дека сте премногу чувствителна личност: Одличен показател е ситуацијата со која се среќаваме секој ден

Дали сте пречувствителна личност? Дали лесно плачете, се чувствувате ранливи и понекогаш не можете да ги контролирате чувствата? Постои цела палета на емоции кои ја отсликуваат нашата внатрешна состојба и живот, но кај некои луѓе емоциите се нагласени, некои луѓе се водени од чувства низ животот – нивното срце секогаш …

Повеќе »

Десет знаци кои покажуваат дека вашата ВРСКА НЕ Е НА ВИСТИНСКИОТ ПАТ: Време е да ставите точка на односот!

Честопати емоциите или стравот не спречуваат да ја видиме вистинската слика Дали чувствувате дека нешто не е во ред во вашата врска, но не сте сигурни што? За да знаете дали вашата врска оди во добра или лоша насока, треба да бидете свесни за малите детали кои откриваат каде сте. …

Повеќе »