Tag Archives: знаци

Ако страдате од некој од овие симптоми, може да имате апнеја при спиење, велат експертите

ГЛАСНО рчење не е единствениот симптом на апнеја при спиење. Во случај на некој од следните симптоми, препорачливо е да се консултирате со лекар, пишува на страниците на The ​​Healthy. Поспани сте цел ден Ако сте постојано уморни, не го припишувајте тоа само на бурниот живот. „Многу луѓе се чувствуваат …

Повеќе »

Овие 12. моќни астролошки комбинации ги прават најдобрите љубовни парови

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ПОВЕЌЕТО луѓе бараат совршен партнер, по една личност за да се чувствуваат подобро секој ден, а ѕвездите велат дека овие 12. астролошки комбинации ги прават најдобрите љубовни парови. Овен …

Повеќе »

Симптомите на срцев удар кај жените се различни и често се игнорираат: Еве кои се најтипични!

Многу од симптомите често се игнорираат, а познавањето на предупредувањата што телото ги испраќа може да направи огромна разлика. Честопати, симптомите на срцев удар, особено кај жените, се многу посуптилни од она што го гледате на телевизија. „Иако мажите и жените можат да доживеат притисок во градите што се чувствува …

Повеќе »

Промената на бојата на непцата може да биде знак за сериозна здравствена состојба

Има МНОГУ причини зошто нашите непца можат да ја променат бојата, како што се хормонски промени или инфекции. Иако во повеќето случаи нема причина да се грижите, бледите непца може да бидат знак дека нешто не е во ред. Во случајот објавен во New England Journal of Medicine, една жена …

Повеќе »

Ова се знаците кои укажуваат дека сексот е единственото нешто што го интересира

Дали некогаш сте помислиле дека некој е „вистинскиот“, а да испадне дека само ве искористил за да ја натера бившата да биде љубоморна? Од друга страна, можеби сте мислеле дека навистина му се допаѓате, но ве гледал само како сексуален објект. Неблагодарно е да се влезе во играта наречена „заведување, …

Повеќе »

Знаци кои силно се привлекуваат иако се како куче и мачка

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Лавот и Водолијата се слични на прв поглед, но во основа имаат сосема спротивни карактери. Единственото нешто што им е заедничко е тоа што се и социјални и комуникативни, …

Повеќе »

Лесен начин да проверите дали имате АНЕМИЈА: Таа погодува речиси една третина од популацијата!

Најчестиот здравствен проблем кога зборуваме за нарушувања на физиолошките функции на крвта е анемија или малокрвност. Се проценува дека погодува речиси една третина од населението, а децата, жените и луѓето со хронични заболувања се изложени на поголем ризик. Најчести симптоми на анемија, односно недостаток на железо се: отежнато дишење, неправилно …

Повеќе »

Главното „зелено знаме“ кое треба да го барате на состанок со потенцијален партнер: Еве што велат експертите за запознавање!

Запознавањето може да биде стресно. Одењето на состаноци и „барањето“ на нашиот идеален партнер не е лесно. Метју Хаси е експерт за состаноци и пронаоѓање партнери, има напишано неколку книги на оваа тема, а сега го открил она што според него е совршено зелено знаме на кое треба да се …

Повеќе »

Дали имате недостаток на ЖЕЛЕЗО? Направете едноставен тест со ДЛАНКИТЕ!

Ако сте летаргични, имате отежнато дишење или повремено чувствувате дека срцето ви чука побрзо, веројатно имате проблем со железото. Најчести симптоми на анемија, односно недостаток на железо се: отежнато дишење, неправилно чукање на срцето, депресија, низок крвен притисок, нарушена меморија, главоболка, бледа кожа, тинитус. Доколку ги препознаете симптомите кои укажуваат …

Повеќе »