Tag Archives: змија

(ВИДЕО) СРЕДЕ ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ВОДИТЕЛКА ЈА ГРИЗНАЛА ЗМИЈА: Објавила ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО, па ја покажала повредата! Ова боли!

Водителката од Босна и Херцеговина, Вања Шемиќ, била касната од змија за време на снимањето на инсерт за емисија. Таа на социјалните мрежи објавила видео од каснувањето со опис: „Питонот е мало маче за овие змии околу мене, но кој ќе преживее каснување од питон, што можат да му направат …

Повеќе »

(ВИДЕО) 4. МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – Огромна змија завиткана околу муцката на кучето, видеото од спасувањето е хит на интернет!

Кучињата по природа се истражувачи, па не е невообичаено да се вратат од прошетка со некој „плен“ што сакаат да им го покажат на сопствениците. Најчесто се работи за коски или некаков отпад, но сопственичката на кучето од Сан Диего останала шокирана кога видела со што се појавил нејзиниот миленик. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – КОГА ЗМИЈА ЌЕ УДРИ НА БАГЕР: Работниците што ја поправале улицата не очекувале да го видат ова!

Рептил од речиси 2 метри решил да удри во градежната машина. На социјалните мрежи се појави видео од непознат град на кое се гледа како питон се бори со багер, чиј возач се обидува да го блокира со делот за длабење. @onatpeng ♬ الصوت الأصلي – WWE Сцената е неверојатна, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОА МОЖЕ САМО ВО АВСТРАЛИЈА: Жена купувала зачини во продавница кога пред неа се појавила ЗМИЈА – скоро се онесвестила!

Приближно три метри долг питон одеднаш излетал од полицата во трговскиот центар Вулвортс во северозападното предградие на Сиднеј. Очигледно, змијата некое време била удобно сместена меѓу зачините, но кога се изморила од одморот, излетала пред клиентите за да види што се нуди, дали можеби има нешто зи а неа во …

Повеќе »

(ФОТО) Во Финска пронајден стап во облик на змија стар 4.400 години – можно е да бил на шаман!

Во езеро во југозападна Финска е откриен стап во форма на змија стар 4400 години. Стапот можеби е користен за мистични цели, пишува порталот Live Science. „Сум видела многу извонредни работи во мојата работа како мочуришен археолог, но откривањето на оваа фигура ме остави без зборови и треперев“, рекла археологот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја реакцијата на продавачка кога видела змија во дуќанот

Продавачка во Тајланд одеднаш видела змија во продавницата. Таа преплашена истрчалаод продавницата и ја оставила празна, а нејзината смешна реакција го насмеа интернетот. Видеото е објавено на каналот н ViralHog на YouTube.   Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонската учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ ги остави сите во ШОК – На сцена во долна облека, а околу струкот – ЗМИЈА!

Во вчерашното шоу на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“, имавме можност да видиме како учесничката Марија Груевска, која доаѓа од Македонија, настапи во многу провокативна комбинација на облека, но и со змија околу струкот. Таа ја отпеа песната „Негатив“ на Тијана Дапчевиќ, а членовите на жирито беа шокирани кога ја …

Повеќе »

(ФОТО) Дошол во подрум и останал шокиран од тоа што го видел

АВСТРАЛИЕЦ останал во шок кога во подрумот забележал завиткан триметарски питон. Робин Форд се зачудил кога виде огромен дијамантски питон завиткан на ѕидот од подрумот во неговата куќа во Сиднеј. Иако не е отровен питон, тоа е сцена на која малкумина би можеле да останат рамнодушни. Форд веднаш повикал експерти …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неочекуван гостин: Питон од 100. килограми се одомаќинил во дворот

Еден Тајланѓанец  доживеал големо изненадување додека косел трева зад куќата. Порнтип Раскасил видел огромна змија како ползи околу неговата куќа, а потоа ги повикал соседите да му помогнат да ја фати. Кога ја извлекле змијата од дупката, го повикале локалното друштво за заштита на животните, кое го вратило во шумата, …

Повеќе »