Tag Archives: злоставување

(ВИДЕО) Анџелина Џоли на сите жени им испратила моќна порака!

Како дел од нејзините задолженија во Обединетите нации, но и по повод кампањата „16 дена активизам“, Анџелина Џоли испратила порака до сите жени кои стравуваат дека можат да станат жртви на злоупотреба, велејќи дека секоја жена треба да зборува за своите проблеми со оние на кои им верува и дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ОВИЕ БИЛЕ РОДИТЕЛИ – Децата со години ги држеле во подрум, ги изгладнувале и мачеле

Брачна двојка од Тенеси денес пред судот ги отфрлила обвинувањата дека се виновни за убиството и злоупотребата на децата што ги посвојувале Брачна двојка од Тенеси денес ги отфрли обвинувањата пред судот дека се виновни за убиство и злоупотреба на децата што ги посвоиле. Обвинението против Мајкл Греј и Шарли …

Повеќе »

ПОРАДИ СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ НА ЌЕРКАТА Историчар осуден на 13. години затвор

РУСКИ суд вчера го осудил историчарот Јуриј Дмитријев на 13. години затвор откако ја смени претходната пресуда со која Дмитријев бил осуден на три и пол години затвор за сексуално злоставување на неговата посвоена ќерка. Дмитријев (64), историчар познат по бавењето со злосторства од времето на Сталин, во јули бил …

Повеќе »

(ФОТО) ИСПОВЕД – Позната глумица поради сексуално злоставување си го променила името

„Поминав десет или повеќе години емотивно врзана за мојот насилник, не можев да се ослободам од него затоа што ме скрши на 17. години“, тврди Нола Палмер Откако Емили Ратајковски го обвини фотографот Џонатан дека сексуално ја злоставувал, актерката Нола Палмер исто така тврди дека таа била негова жртва кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го бесплатно потресниот документарец на Парис Хилтон

Парис Хилтон по прв пат реши да ја отвори душата и да зборува за злоупотребата што ја доживеала како тинејџерка. Во интимниот и потресен документарец што го снимила, Парис открила дека била малтретирана и злоставувана. „Толку долго ја закопував вистината. Тоа се случи кон крајот на деведесеттите години, но јас …

Повеќе »

ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ПРОТИВ ОСКАРОВЕЦОТ:„Се соблече и два пати ме силуваше!“

Актерот Куба Гудинг Јуниор, најпознат по улогата во филмот „Џери Магуиер“ за кој доби Оскар, обвинет е за силување непозната жена во хотелска соба во Сохо, Њујорк во 2013. година. Ова не е прво вакво обвинение против него. Page Six пренесува дека со новата тужба се тврди дека анонимна жена …

Повеќе »

(ФОТО) ЗЛОСТАВУВАЊЕ – ДАЛИ ТАА ЖЕНА Е НОРМАЛНА? Младенка споделила шокантна преписка со свекрвата – ќе ви се згади на што ОВАА се осмелила!

Луѓето не веруваат во она што го читаат, свекрвата од пеколот во овој случај е премногу благ израз Сценаријата во кои снаата и свекрвите имаат идилична врска се толку ретки така што за нивното ривалство кружат бројни вицеви. Но, она што и се случило на една невеста на денот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тони (5) со ампутирани нозе, поради злоставување на родителите, собрал повеќе од еден милион фунти за болница!

Петгодишниот Тони Хаџел собрал повеќе од еден милион фунти за лондонската болница што му го спаси животот одејќи 10. километри со нови протези на нозете инспириран од предизвикот што го постави капетанот Том Мур. Тони претрпел злоставување од неговите родители кога бил бебе, што резултирало со ампутација на нозете. Amputee …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меган Фокс проговорила за сексуалното вознемирување на режисер: „Бев во осмо одделение!“

Интервјуто на актерката Меган Фокс во студиото на комичарот Џими Кимел од 2009. година деновиве стана повторно актуелно на Интернет и ги налути корисниците на социјалните мрежи и активисти за човекови права. Во интервјуто, Меган зборувала за сексуалното вознемирување што го доживеала како 15-годишна на сетот на филмот на Мајкл …

Повеќе »