Tag Archives: злоставување

(ВИДЕО+ФОТО) Прво корона па после злоставување: „Дизни“ во големи проблеми поради филмот „Смрт на Нил“

„Дизни“ се најде во неволја поради филмот „Смрт на Нил“, во кој глуми Арми Хамер, актер кој неодамна се најде во центарот на скандалот, откако протекоа пораки поради што некои го обвинија за канибализам. Меѓутоа, актерот неодамна беше обвинет за сексуално злоставување и силување. Се разбира, ова им создава сериозни …

Повеќе »

КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА СЕ ИЗВИНИЛА: Злоставувани и бебиња од девет месеци, силувани жртви, мачени со електрошокови…

Католичката црква на Нов Зеланд им се извинила на жртвите на злоставување во црквата. Се извинила пред кралската комисија што истражувала злоупотреби во државните институции за грижа и верските институции, бидејќи било утврдено дека 250.000 деца преживеале тортура, а меѓу жртвите биле и деветмесечни бебиња. Католичката црква на Нов Зеланд, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЛУМЕЦОТ ПОТПОЛНО СКРШЕН: После обвинувањата од бившата сопруга за злоставување се справува на свој начин!

Сето тоа тешко му паѓа… Војната меѓу поранешните сопружници не стивнува. Анџелина Џоли (45) и Бред Пит (57) поднесоа барање за развод во 2016. година, а сè уште не е финализиран,и сето тоа поради спорот околу старателството над децата. Новите вести за случајот укажуваат дека актерката се подготвува да предаде …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Бред Пит и Анџелина Џоли сведочел против таткото

Најстариот син на Анџелина Џоли и Бред Пит, 19-годишниот Медокс Џоли Пит, сведочел против неговиот татко за време на долгата битка околу старателството над децата на поранешната двојка. „Како возрасен, Медокс веќе сведочеше во тековниот спор за старателството и не беше многу ласкав кон Бред“, дознава Us Weekly ексклузивно од …

Повеќе »

(ФОТО) АКО ИМА ПОТРЕБА СЕ’ Е СОЧУВАНО И СКРИЕНО: Меган и Хари имаат докази дека се навредувани и злоставувани од кралското семејство!

Внукот на кралицата Елизабета Втора и неговата сопруга имаат е-пошта и пораки на мобилните телефони кои ги потврдуваат нивните обвинувања На работ на солзите – Меган Маркл за време на интервјуто Бурата сè уште не се смирува по интервјуто што принцот Хари со неговата сопруга Меган Маркл и го дадоа …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНИТЕ ПОВЕЌЕ НЕ МОЛЧАТ – Познатата глумица открила ужасни детали од врската со контроверзниот пејач за кои досега молчела: Врската започнала кога таа имала 18., а тој 36. години!

Еван Рејчел Вуд на Инстаграм открила дека Мерилин Менсон ја злоставувал додека биле во врска. „Името на мојот насилник е Брајан Ворнер, попознат во светот како Мерилин Менсон“, ја започна таа својата објава на Инстаграм.   View this post on Instagram   A post shared by Evan Rachel Wood (@evanrachelwood) …

Повеќе »

СКАНДАЛ ВО СРБИЈА: Уапсен професор по глума кој ги силувал малолетните ученички!

СОПСТВЕНИКОТ на белградската школа за глума „Работа на срцето“, Мирослав Мика Алексиќ (68), во понеделникот на рочиштето во Вишото јавно обвинителство негирал дека од 2008. година до минатата година извршил полов напад врз тогашната малолетна актерка Милена Радуловиќ и уште пет други ученички кои досега се јавиле во полиција. Тој …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ – Тениска sвезда во голема неволја: Поранешна девојка го обвинува за злоставување

Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо Австралискиот тенисер Ник Кирјос често пополнува колумни во медиумите, но тој многу ретко се појавува во нив поради успехот на теренот. Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо. Неговата поранешна девојка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тина Тарнер открила што и го спасило животот после злоставувањето, мозочниот удар и губитокот на синот

Музичката дива Тина Тарнер, која стои зад најголемите хитови во историјата на музиката, немаше бајковит живот и покрај нејзината слава. Имаше тешко детство, избега од лош и насилен брак со Ајк Тарнер, а нејзиниот син Крег изврши самоубиство во 2018. година. Покрај тоа, Тина доживеа мозочен удар во 2013. година, …

Повеќе »