Tag Archives: злоставување

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Весна Бејби: „Ставам конци на лицето и не сум ко оние кои се боцкаат па личат или бугарски пејачки или српски фолкерки!“

„Кога детето е жртва на сексуално насилство, потоа треба да го негуваш како роза. Траумата никогаш не ја надминавме. Ама ете тука се терапии, сеанси, има по некој тригер, па се справуваш со него”, искрена е актерката. Актерката Весна Петрушевска неодамна направи бум со претставата „За нашиот Горан” која се …

Повеќе »

(ФОТО) Исповед на девојка која НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАСМЕЕ: Шест пати се обидела да си го одземе животот, а потоа решила да НАПРАВИ ПРОМЕНА

Жена родена со исклучително ретка невролошка состојба која ја оневозможува насмевката, претрпела малтретирање и изолација на училиште, но сега ги инспирира другите како мотивациски говорник и ѕвезда на Инстаграм Млада жена родена со невролошко пореметување кое погодува еден од четири милиони луѓе ги инспирира другите како ѕвезда на Инстаграм и …

Повеќе »

52. ДЕЦА БИЛЕ СЕКСУАЛНО ЗЛОУСТАВУВАНИ: Резултати од една од првите официјални истраги во Католичката црква во Шпанија – Ова е само врвот на ледениот брег!

Шпанската провинција Навара  објави извештај во кој идентификувала 52. случаи на сексуална злоупотреба на малолетници во институциите на Католичката црква во текот на 70. години, како дел од една од првите официјални истраги на Шпанија за злоупотреба во црквата. Во извештајот на регионалната влада на Навара и Јавниот универзитет во …

Повеќе »

(ФОТО) Годините на злоставување го направиле своето: Починала ѕвезда на страницата за возрасни!

Манекенката Ејми Грегори (24), за страниците за возрасни, се самоубила на почетокот на оваа година откако се борела со скриена депресија, потврдило нејзиното семејство. View this post on Instagram A post shared by Chloè Love (@chloeloveofficial) Девојката од Велс била многу популарна на платформата „Babestation“ под името Chloe Love, а …

Повеќе »

(ФОТО) На 14. години била сексуално злоставувана, вечна ривалка и е Дуа Липа, Приштина ја заменила со Лондон… и’ постигнала СВЕТСКА СЛАВА!

Популарната британска пејачка со албански корени Рита Ора веќе подолго време го привлекува вниманието на јавноста, што не е чудно бидејќи нејзиното име е на сите музички топ листи, а секоја објава на Инстаграм добива лавина од реакции. Рита Сахачиу Ора е родена во Приштина на 26. ноември 1990. година. …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Крис Нот вознемирена по обвинувањата: „Пријатели: ‘Тој сака да флертува, но не е лигуш’“

Актерката Тара Вилсон, сопругата на Крис Нота, наводно е многу вознемирена поради неодамнешните обвинувања против актерот. Извор за US Sun изјавил дека 39-годишната Тара не е добро откако три жени го обвинија нејзиниот сопруг за сексуална злоупотреба. Една од трите жени кои ги обвинија рекла дека Крис изјавил дека моногамијата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХРАБРА ДЕВОЈКА – СНЕЖНА ПРИНЦЕЗА: Светлана минала пат од злоставување до кариера на успешен АЛБИНО-МОДЕЛ!

„Јас сум дете на Месечината и викајте ме Шуми“ – со овие зборови 20-годишната Светлана Шлапак од Обреновац го започнала разговор пред камерите за емисијата на ТВ Прва. Шуми е родена со албинизам, но не и е проблем да го живее животот во потполност, а како поминала нејзината животна приказна, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го снимала својот тренинг, па во видеото открила морничав детал

Жените никаде не се безбедни – докажува едно вирално видео од TikTok. Корисничката го споделила ужасот што го почувствувала откако открила дека маж во теретана тајно ја снима додека вежбала. Девојката се снимила како крева тегови пред огледало, а на видеото случајно фатила странец во морничаво дејство. „Едноставно сум згрозена. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка ја покажала својата голема 14-месечна ќерка, луѓето ја нарекле злоставувач!

КОГА забременила на 18 години и дознала дека чека девојче, мајката на Кајла се надевала дека ќе ги наследи нејзините гени. Таа е мала и витка. Нејзиното бебе при раѓањето тежело 3,3 килограми, што е нешто помалку од американскиот просек. Но, на 14 месеци таа веќе носи облека наменета за …

Повеќе »