Tag Archives: злоставувана

(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД – МОЈОТ РОДЕН ТАТКО МЕ СИЛУВАШЕ ОД ПЕТТАТА ГОДИНА: Шок тврдење на ќерката на познатиот актер! „Нема да молчам повеќе и да гледам како сите му се восхитуваат!“

Најстарата ќерка на германскиот актер Клаус Кински, Паула Кински, изнела шокантни тврдења дека била сексуално и физички малтретирана од нејзиниот татко уште од рана возраст. Во интервју за магазинот „Стерн“ таа изјавила дека нејзиниот татко, актер најпознат по улогите во филмовите на Вернер Херцог, ја силувал од нејзината петта година …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ Шерон Стоун се огласила за сексуалното вознемирување во Холивуд: „Со мојот изглед, видов се!“

„Во овој бизнис сум повеќе од 40. години. Можеш ли да замислиш како беше кога ја почнав кариерата и тоа со овој изглед? Видов се’“, рекле глумицата. Актерката Шерон Стоун сo насмевка одговорила на прашањето дали била подложена на сексуално вознемирување. Во разговор со дописникот на CBS, Ли Коен, таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заводникот од „Сексот и градот“ признал:„Не ги злоставуваат само жените, и јас станав парче месо“

Холивудскиот глумец Жил Марини, заводникот кој во филмот „Сексот и градот“ го играл секси соседот на Саманта, Данте, признал дека и’ тој доживеал негативни искуства кога станува збор за сексуалното злоставување во Холивуд. Згодниот глумец во филмот се соблекол и покажал се’, и после тој филм, вели, станал мета на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шинеид О’Конор:„Јас повеќе не постојам. Сакам другите да научат од моите грешки“

„Имаше соба за мачење. Станав суицидна и бев во тесно“ рекла музичарката и открила дека сака да го промени името Кога Шинеид О’Конор (50) го објавила вознемирувачкото видео во кое моли за помош, јавноста била затекната, а многумина се прашувале како некогаш големата музичка ѕвезда стасала во таа ситуација. Пејачката …

Повеќе »