Tag Archives: златни глобуси

(ФОТО) Селена Гомез со еден удар ги уништила критичарите кои ја прозвале поради дебелината

СЕЛЕНА ГОМЕЗ остро одговорила на критичарите на социјалните мрежи кои ја прозиваат поради нејзиното појавување на наградите Златен глобус. Пејачката во придружба на помалата сестра на црвениот тепих се појави во елегантен фустан со длабоко деколте, а критичарите ја нарекоа дебела. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Џејми Ли Кертис болна и бесна: Остро по Ковид 19

Актерката Џејми Ли Кертис е во карантин бидејќи е позитивна на Ковид-19. Актерката е нерасположена поради болеста, а тоа решила тоа да го сподели со сите свои следбеници на Инстаграм, за барем малку да и биде полесно. „За жал, оваа главна навивачка нема да биде на сите прослави за време …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана на доделувањето на Златните глобуси во црно од глава до пети: Пејачката носела материјал кој ќе ни се допадне оваа година

Иако го избегнала црвениот тепих, сите ја забележаа Ријана По минатогодишната пауза, Златните глобуси се вратија на Беверли Хилс. Синоќа беа доделени престижни награди на најдобрите филмски и телевизиски продукции на годината. Пред почетокот на церемонијата, сите погледи беа вперени во холивудските ѕвезди кои прошетаа на црвениот тепих. Познатите личности …

Повеќе »

(ФОТО) Салма Хајек ја покажала совршената фигура на песочен часовник и прекрасното деколте

Свечената тоалета максимално ја истакнала сексипилноста на Салма… Во тесен фустан со кристали и проѕирни ракави, Салма изгледаше подобро од било кога. На 80-тото доделување на Златните глобуси во Лос Анџелес се појави и Салма Хајек (56), апсолутната кралица на црвениот тепих. Познатата актерка ја искористи можноста да ја покаже …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОДЕЛУВАЊЕ НАГРАДИ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС – Остин Батлер доби Златен глобус за улогата на Елвис, Мишел Јео беше прогласена за најдобра актерка

Синоќа во Лос Анџелес се одржа јубилејната 80-та награда Златен глобус, а главните награди ги понесоа млад актер и ветеран. Ѕвездата на „Елвис“, Остин Батлер и актерката Мишел Јео ги понесоа главните филмски награди на Златните глобуси. View this post on Instagram A post shared by Golden Globes (@goldenglobes) Батлер …

Повеќе »

(ФОТО) Не престануваат коментарите за проѕирниот фустан на Гвинет Палтроу на Златните глобуси

Иако имало и многу подобро облечени од неа, фустанот кој Гвинет Палтроу го носела на доделувањето на Златните глобуси најмногу ја заинтригиртал јавноста. Глумицата на црвениот тепих прошетала во едно од најхрабрите изданија до сега и покажала повеќе гола кожа од било кога на што, очигледно, нејзините обожаватели, не биле …

Повеќе »

(ВИДЕО) Анѓелина Џоли се вљубила во помлад колега!

Се чини дека Анѓелина Џоли (42) и Крис Хемсворт (34) не седеле, случајно еден до друг на недамнешното доделување на Златните глобуси… Година и пол после разводот од Бред Пит, познатата глумица, наводно, „фрлила око“ на помлад колега. Наводно, глумицата, го моли својот тим, ако е тоа возможно, да и …

Повеќе »

(ФОТО) Најнепријатен момент на Златни глобуси:Изразот на лицето на Дакота Џонсон додека Ангелина ја игнорира Анистон

На социјаните мрежи се појавила фотографија со веројатно најнепријатниот момент на годинешното доделување на Златни глобуси – сцена кога на бината се појавила Џенифер Анистон додека во публиката, скоро директно пред неа, седела Ангелина Џоли. На фотографијата се гледа и глумицата Дакота Џонсон, ѕвезда на филмскиот серијал „50. нијанси сива“ …

Повеќе »

(ФОТО) „Фала на девојката, фала и на бившата“: Еван МекГрегор прогласен за најлигав маж

Глумецот ги зачудил присутните на доделувањето на Златен глобус, но и’ фановите на социјалните мрежи. Коментирале дека е безобразен, но и храбар бидејќи направил нешто што до тогаш не го виделе… „Сакам да и се заблагодарам на Ив, која со мене беше 22. години и на нашите деца Клара, Естер, …

Повеќе »