Tag Archives: златко далиќ

(ВИДЕО) Пол Погба ја воодушевил Хрватска, а подоцна исмеал една препотентна нација…

Пол Погба со Франција ја освоил титулата на светски шампион во фудбал откако во финалето ја совладале Хрвтска со 4:2, но играчот на Манчестер Јунајтед сеедно собрал многу симпатии на светската јавност… Французите ја славеле втората титула на светски прваци, на тревникот „бил хос“, а Погба направил потег со кој …

Повеќе »

(ФОТО) Отворено писмо на Златко Далиќ до хрватската јавност:Сиот прихот од паричните награди од СП во Русија фудбалерите ќе ги уплатат во посебен фонд за децата на Хрватска

За селекторот на хрватската фудбалска репрезентација веројатно допрва ќе се слуша бидејќи не само што на Хрватска и го донесе сребрениот медал, туку и се самопромовираше како тренер кој заслужува респект. Овие 30. дена за него се слушаат само најубави работи, но многумина изненади со отвореното писмо до хрватската јавност… …

Повеќе »

(ФОТО) Таличната бела кошула на Златко Далиќ

Хрватска е во финалето на Светското првенство, а селекторот Златко Далиќ имаше само зборови со пофалби за „своите војници“ кои, по уште една драма, излегоа како победници Продолжува победничкиот од на Златко Далиќ, тимот го зеде во тешка ситуација во квалификациите, а сега е во финалето на Светското првенство. “Ова …

Повеќе »