Tag Archives: златен медал

(ВИДЕО) Ви го претставуваме 7. годишниот Македон од Тетово – Македонско чудо од дете кое освои златен медал во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет

Македон Димитровски – Македонско чудо од дете ученик во О.О.У „Лирија“ Тетово во второ 1 има само 7 години но решава математички задачи од втора година од средно образование. Нашиот мал генијалец ни донесе златен медал по математика, во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет. Тој е дружељубив и …

Повеќе »

Министерот за култура,Асаф Адеми, на танчарите со Даунов синдром им го честиташе златниот медал на Светското првенство во Полска

Министерот за култура Асаф Адеми денеска во Министерството за култура оствари средба со членовите на танчарската група „Денсерс јунајтед МК“ кои во Киелце, Полска, на Светското првенство во хип-хоп танци го освоија првото место во паракатегорија. Министерот за култура на средбата им го честиташе високото признание и им посака уште …

Повеќе »

Винаријата Бовин освои златен медал на најважниот американски вински натпревар

Црвеното вино My Way2011 од Бовин прогласено за едно од најдобрите на светот Избрани квалитетни вина од целиот свет, како и од САД и Канада беа оценувани на интернационалниот вински натпревар одржан во Рочестер, Њујорк. 25 експерти од 8 земји, реномирани сомелиери, енолози, винари, дистрибутери и вински новинари оценуваа повеќе …

Повеќе »