Tag Archives: Златан Ибрахимовиќ

(ФОТО) Дејан Станковиќ и Ибра во прегратка:Ибрахимовиќ не замерил за навредите на Маракана!

Црвена ѕвезда херојски играла на реваншот од првото коло во нокаут фазата во Лигата на Европа против Милан, но на крајот не отишла понатаму. Избраниците на Дејан Станковиќ ремизираа 1:1 на „Сан Сиро“, а тренерот на српскиот шампион го исполнил ветувањето по натпреварот. Во интервју за италијанските медиуми пред овој …

Повеќе »

САН РЕМО – Ибрахимовиќ за време на музичкиот фестивал на тренинзи ќе оди со хелихоптер

Златан ќе биде присутен на Санремо во текот на четирите фестивалски дена и тој со хеликоптер ќе оди да ги исполнува клупските обврски таа недела Како што беше најавено пред неколку месеци, асот на Милан, Златан Ибрахимовиќ (39) ќе настапи на Санремо! Ибрахимовиќ во Сан Ремо ќе се појави на …

Повеќе »

(ФОТО) На Ибрахимовиќ поради расизам му се заканува казна која може да му ја заврши кариерата

ЗЛАТАН Ибрахимовиќ бил испрашуван од италијанското државно обвинителство откако започна истрагатс за наводно расистичко навредување на играчот на Интер, Ромелу Лукаку. Напаѓачите на Милан и Интер се судрија на 26. јануари во дербито на двата тима во четвртфиналето од Купот на Италија, а Ибрахимовиќ во еден момент за време на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот во транс поради новата фудбалска магија на Ибрахимовиќ

Во текот на целата своја кариера, Златан Ибрахимовиќ ги воодушевуваше љубителите на фудбалот со своите вештини, а тоа исто така му успева и на крајот на четвртата деценија од својот живот. За тоа му беа потребни нешто повеќе од цели 16. минути игра на натпреварот против Каљари. Најпрво постигна гол …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ се вратил и одработил бизарно загревање за кое уште се зборува

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИĆ има 39 години и вчера се вратил во тимот на Милан, по повредата на мускулот, но веќе на загревањето покажал дека е целосно подготвен. Швеѓанецот се врати во победата на Милан над Торино со 2:0. Тоа беше негов прв натпревар после два месеци, и во игра влегол со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тоа го може само тој: Златал се тркала и го топи снегот!

Златан Ибрахимовиќ ја заврши 2020 година во свој стил. Овој пат, не станува збор за мајсторство на теренот, туку надвор од него, по што е и познат шведскиот фудбалер. Искусниот голгетер е вистински шоумен. Што и да прави Ибра, без оглед дали е во игра или надвор од теренот, секогаш …

Повеќе »

(ФОТО) ГИ ЗБЕСНАЛ КАТОЛИЦИТЕ И ПРОТЕСТАНТИТЕ: Божиќната честитка на Златан Ибрахимовиќ со среден прст ја ВОЗНЕМИРИЛА јавноста!

Наместо слика со капа на Дедо Мраз или покрај на новогодишна елка, фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ избрал сосема спротивен начин да посака среќен католички Божик, а погодивте, тој повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста. Швеѓанецот на социјалните мрежи објавил среден прст со натпис „Среќен Божик“.   …

Повеќе »

(ФОТО) Кога Златан чести …

Од вчера во продажба е новиот „Sony PlayStation 5“, а Златан Ибрахимовиќ, како што пишуваат италијанските медиуми, решил да купи дваесетина парчиња и да ги почести своите соиграчи од фудбалскиот клуб Милан, кој во моментов е прв во Серија А. Така, Матео Мусакио, Сем Кастиleехо и Рафаел Леао објавија фотографии …

Повеќе »

ЈАС СУМ ЗЛАТАН – Почнало снимањето на филмот за Златан Ибрахимовиќ: Премиерата на есен 2021. година

Играниот филм за Златан Ибрахимовиќ, најдобриот шведски фудбалер на сите времиња, започна да се снима во октомври, а гледачите ќе можат да го гледаат во киносалите есента следната година, објавија италијанските медиуми. Ибрахимовиќ иако има 39. години, сепак игра во врвна форма, и воодушевува во дресот на ФК Милан. Филмот …

Повеќе »