Tag Archives: Златан Ибрахимовиќ

(ФОТО) Мрежите се вжештиле, Русинка позирала со Ибрахимовиќ: „Повеќе не можам да ја кријам нашата романса“

Златан Ибрахимовиќ веќе извесно време престојува во Дубаи, а неговиот изглед привлекол големо внимание кај обожавателите. Ибрахимовиќ во тој град ја добил наградата Globe Soccer за севкупниот придонес во фудбалот, а слободното време го искористил да ужива во жешкиот Дубаи. И, како што обично се случува, многу туристи и обожаватели …

Повеќе »

САН РЕМО – Ибрахимовиќ за време на музичкиот фестивал на тренинзи ќе оди со хелихоптер

Златан ќе биде присутен на Санремо во текот на четирите фестивалски дена и тој со хеликоптер ќе оди да ги исполнува клупските обврски таа недела Како што беше најавено пред неколку месеци, асот на Милан, Златан Ибрахимовиќ (39) ќе настапи на Санремо! Ибрахимовиќ во Сан Ремо ќе се појави на …

Повеќе »

ЈАС СУМ ЗЛАТАН – Почнало снимањето на филмот за Златан Ибрахимовиќ: Премиерата на есен 2021. година

Играниот филм за Златан Ибрахимовиќ, најдобриот шведски фудбалер на сите времиња, започна да се снима во октомври, а гледачите ќе можат да го гледаат во киносалите есента следната година, објавија италијанските медиуми. Ибрахимовиќ иако има 39. години, сепак игра во врвна форма, и воодушевува во дресот на ФК Милан. Филмот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Автограмот од Златан Ибрахимовиќ ова дете ќе го памти – а можеби и носи цел живот!

Златан Ибрахимовиќ успеа да дојде до 500. голови во текот на својата кариера. Во поразот на својот „Лос Анџелес Галакси“ од Торонто, мрежата на домаќинот тој ја затресе на доста ефектен начин. Ибрахимовиќ после мечот „го бркаа“ од сите страни, затоа што во Торонто го видоа сега и можеби никогаш …

Повеќе »

(ФОТО) Златан Ибрахимовиќ останал без 21.милион евра

Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ во светот на модата не доживеал успех на каков што се надевал кога пред неколку години ја покренал својата линија „A-Z“. Имено, како што пишува шведскиот Dagens Industri, Ибрахимовиќ го запрел производството и наскоро потполно ќе ја згасне својата модна линија која со цените им …

Повеќе »