Tag Archives: Зинедин Зидан

(ВИДЕО) НЕПРОЦЕНЛИВО: Лизгачки и го соборувате Зидан!

Во натпреварот на Реал и Селта во 61. минута фудбалерот од Селта ненамерно трчајќи по топката го соборил Зинедин Зидан. Тренерот на Реал само на момент се потсетил како е да се биде фудбалер, а секако Зизу не му замерил на противничкито фудбалер.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Што возат фудбалерите на Реал Мадрид?

Фудбалерите на Реал Мадрид од спонзорот „Ауди“ ги презеле своите нови службени возила… Ауди го спонзорира „кралскиот“ клуб од 2003. година, а за сезоната 2019/2020 подготвиле сосема нова линија возила. Првото возило му го дале на тренерот Зинедин Зидан. 47-годишниот Французин го презел црниот Audi RS3 Sportback. Истиот модел го …

Повеќе »

Реал Мадрид пронашол замена за Зидан: Во Мадрид го сакаат еден од најдобрите тренери на денешницата

Флорентино Перез сака да го доведе Јурген Клоп од Луверпул Реал Мадрид пронашол тренер кого долгорочно го сака на својата клупа. Претседателот на Реал, Флорентино Перез, сонува дека на клупата на „кралскиот клуб“ ќе седне сегашниот тренер на Ливерпул, Јурген Клоп, пишува шпанскиот „Фисхаес“. Клоп во Реал го гледаат како …

Повеќе »

Што правеле Зидан и Погба во Дубаи: Солскер тоа не сака да го знае!

„Не станува збор за нелојалност“, рекол норвешкиот менаџер на Јунајтед. Норвежанецот Оле Гунар Солскјер ги негираше шпекулациите за иднината на клучниот играч на „црвените ѓаволи“, Пол Погба, откако бил забележан со неговиот сонародник и тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Погба бил снимен со средба со Зидан за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Зинедин Зидан поради смртта на братот ги напуштил подготовките со Реал!

Фарид Зидан, брат на Зинедин Зидан, денес починал после тешка болест. Зинедин синоќа го напуштил тренинг центарот на Реал во Монтреал за да последните часови ги мине со својот брат. Откако слушнале за смртта на Фарид Зидан, играчите на рРал Мадрид на тренингот одржале минута молчење посветена на братот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Сантиаго Бернабе“ го поздрави Зинедин Зидан:„Среќен сум што сум дома!“

На преполниот „Сантиаго Бернабе“, на кој дојдоа бројни навивачи, вечерва беше претставен новиот – стар тренер на Реал Мадрид, Зинедине Зидан, човекот кој за кусо време испиша голема историја на кралскиот клуб. „Твојата страст кон клубот те донесе тука уште еднаш. Нашите дестинации се повторно обединети. Ти си најдобар менаџер …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Официјално: Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид!

Шпанскиот клуб го потврдил враќањето на легендарниот Французин. Зинедин Зидан е нов тренер на Реал Мадрид. Тоа го потврдил и кралскиот клуб на нивната службена страница, во вечерните часови откако шпанските медиуми „откриле“ уште во текот на раното попладне. Челните луѓе на европскиот првак одлучиле да му се заблагодарат на …

Повеќе »

(ФОТО) Зидан се согласил: Реал ќе го потврди како нов тренер…

Кралскиот клуб сезоната ќе ја заврши без освоен трофеј, а одлучиле помош да побараат кај тренерот кој им донел три последователни титули во Лига на шампионите. Зидан долго размислувал но на крај се согласил… Зинедин Зидан се враќа во Реал Мадрид! 📽️ La llegada de Florentino Pérez al Santiago Bernabéu …

Повеќе »

(ФОТО) Зидан избрал 17. најдобри на сите времиња: Меси и Модриќ „се внатре“, но нема освојувач на неколку Златни топки!

Како фудбалер Зинедин Зидан бил еден од најголемите во историјата. Како симбол кој отелотворил толку разновидни аспекти на фудбалската игра во едно, Зизу во текот на своето долго владеење бил многу повеќе од фудбалер. Бил персонификација на најпопуларниот спорт во светот, негова авангарда, икона која ги надминала границите на спортот …

Повеќе »