Tag Archives: Зинедин Зидан

(ФОТО) Ова е сопругата на Зинедин Зидан со која е во брак 28. години: Не се откажала од него ниту во тешките моменти

Францускиот фудбалски великан ретко зборува за својот приватен живот во медиумите, но сега зборувал за својата долга кариера, наскоро 50-тиот роденден, но и хармоничниот 28-годишен брак со убавата Вероник. View this post on Instagram A post shared by zidane.family (@zidane.family) Кога ненадејно ја запознал убавата танчерка Вероник во зимата 1989. …

Повеќе »

Зидан го напуштил Реал!?

Францускиот тренер Зинедин Зидан ја напуштил клупата на Реал Мадрид Според Фабрицио Романо, Зидан решил да го напушти Реал по многу неуспешната сезона која заврши без трофеј. Exclusive. Zinedine Zidane has decided to LEAVE Real Madrid with immediate effect. ⚪️🚨 #RealMadrid #Zidane — Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 26, 2021 Во …

Повеќе »

Зинедин Зидан го напушта Реал Мадрид и се претпоставува дека ќе продолжи во Јувентус?

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид и ќе потпише со Јувентус, пренесуваат европските медиуми. Зидан веќе неделава ќе има состанок со Флорентино Перез по кој би требало да биде објавено дека Французинот заминува од „Сантијаго Бернабеу“.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реал подготвил замена за Зидан, кој е психички скршен!

Судбината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид е една од работите што ја интригираат јавноста од ден во ден, а шпанската „Марка“ крена голема прашина со изданието оваа сабота. Медиумите во Шпанија со денови известуваат дека францускиот стратег ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“, без оглед дали на крајот ќе ја …

Повеќе »

Зидан: „Не создадовме ниту една шанси, Челзи е заслужено во финалето!“

„Се боревме и се обидувавме, но тие беа едноставно подобри и заслужено се пласираа во финалето“, изјавил Зидан По ремито 1:1 во Мадрид, играчите на Челзи го совладаа Реал во Лондон со 2:0 и се пласираа во финалето на Лигата на шампионите, каде ги чека Манчестер Сити. Реал не успеа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавил говорот на Зидан пред вечерашниот натпревар на полуфиналето на Лига на шампионите

РЕАЛ вечерва во Лондон го брка финалето во Лигата на шампионите. Мадридскиот клуб дома одигра 1:1 против Челзи и вечерва им треба победа или реми со повеќе голови. Зинедин Зидан синоќа го однел тимот на последниот тренинг, ги собрал играчите на теренот и им одржа говор. Камерите на Ел Чирингит …

Повеќе »

Tutosport: Ако Мбапе оди во Реал, Кристијано ќе заминево Париз

Според торински Тутоспорт, Кристијано Роналдо е на излезната врата од Јувентус, а ваквиот трансфер е уште поверојатен доколку трансферот за кој сите зборуваат се случи во Париз. Килијан Мбапе, наводно, ги известил челниците на Пари Сен Жmермен дека не сака повеќе да игра за тој клуб по 2022. година, кога …

Повеќе »

ЛИГА НА ШАМПИОНИ – Сите си отишле од Етихад, а на теренот останале само Пеп и Зидан

МАНЧЕСТЕР СИТИ влезе во четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако во реванш мечот го совлада Реал Мадрид со 2-1 пред празните трибини на стадионот „Етихад“, со истиот резултат што го имаа и на првиот натпревар одигран пред пет месеци во Шпанија. Манчестер Сити дојде во водството во 9-та минута со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА ПРОДОЛЖИ НИЗАТА СО ТРОФЕИ – ЗИНЕДИН ЗИДАН ЧОВЕКОТ НАРЕЧЕН ТИТУЛА: Претседателот на Реал:„Тој е дар од Бога!“ – Серхио Рамос:„Се што ќе допре претвора во ЗЛАТО!“

Неверојатниот Зинедин Зидан повторно го однесе Реал Мадрид до трофеј. Неверојатниот француски стручњак и апсолутна фудбалска легенда со „Кралевите“ го достигна 11-тиот трофеј во кариерата, а откако ја освои титулата шампион на Шпанија, не сакаше да ги скрие своите емоции. Од тие 11 трофеи, Зидан успеа за кратко време да …

Повеќе »