Tag Archives: зидан

Зидан пресадил коса: „Тоа целосно ја менува сликата на ќелавата икона“

ТУРСКИ Хуријет и Келебек објавија текстови дека Зинедин Зидан се појавил во Истанбул на трансплантација на коса. Тие тврдат дека прославениот Французин поминал две недели во Турција за да ја „промени сликата на ќелавата икона“. Турците тврдат дека Зидан престојувал во најлуксузниот хотел во квартот Бешикташ, а целата организација му …

Повеќе »

ФИФА ги избира најдобрите за 2020 година: Од Ван Дајк до Роналдо

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го објави потесниот избор на кандидати за најдобар играч на светот во 2020 година. Кандидати се Тијаго Алкантара, Кристијано Роналдо, Де Брујн, Роберт Левандовски, Садио Мане, Килијан Мбапе, Лионел Меси, Нејмар, Серхио Рамос, Мохамед Салах и Виргил ван Дајк. Номинирани за најдобар голман се Алисон Бекер, …

Повеќе »

(ФОТО) Лига на шампионите: Реал или Ливерпул: Познати составите на екипите?

Реал Мадрид и Ливерпул, некои од најголемите имиња на фудбалот, ќе се сретнат вечерва на Олимпискиот стадион во Киев, во финалето на Лигата на шампионите. Мадрид го лови 13. европски трофеј, а Ливерпул се вратил после 11. години и митскиот натпревар против Милан во Ливерпул. Четврти пат во историјата еден …

Повеќе »