Tag Archives: жртва

(ВИДЕО+ФОТО) НА СИЛА НА 14. ГОДИНИ ЈА ОМАЖИЛЕ за талибанец: И ги исекле НОСОТ и УШИТЕ бидејќи ИЗБЕГАЛА ОД ТАКОВ ЖИВОТ – Еве како сега изгледа!

Талибанците повторно го контролираат Авганистан, а луѓето се обидуваат да ја напуштат земјата во паника. Стравот е сеприсутен и на никој не му е сеедно, а жените веројатно имаат најголема причина за страв. Портпаролот на талибанците, Забихула Муџахид, неодамна ветил дека ќе ги почитува правата на жените, но во рамките …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО – После 32. години се нашол пред матичар со СЕСТРА НА СВОЈАТА ЖРТВА – Се „фатиле“ на неверојатен начин!

Приказната за Кристал и Џон е доказ дека никогаш не знаете како можете да сретнете сродна душа. Кристал Штраус се омажила за човек кој бил прогласен за виновен и затворен за убиството на нејзиниот брат, години откако таа прво му напишала писмо дека му простила додека тој бил во затвор. …

Повеќе »

Олимписки скандал: Атлетичарката на сигурно во Токио – околу неа половина полициска станица

Белоруската атлетичарка Кристина Тимановскаја е безбедна во Токио, објави Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Спринтерката ја помина ноќта во хотелот на аеродромот, откако го помина денот на аеродромот Ханеда. Таа беше таму, иако требаше да настапи на Олимписките игри во понеделник. Сепак, таа ја критикуваше работата на стручниот штаб на нејзиниот …

Повеќе »

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Во Србија, од коронавирус, починало новороденче

Најмладата жртва на коронавирусот во Србија – новороденче од Крагуевац, старо само неколку дена – починало денес во Тиршова (детска болница во Белград). Веста за смртта на ова дете, освен што е еден од најтрагичните настани од почетокот на епидемијата во Србија, мора да донесе со себе и друга димензија …

Повеќе »

Мајка на шест деца родила дете на својот брат и неговиот партнер

Несебична сестра решила да му помогне на својот брат да ги исполни своите соништа и да стане татко. Имено, 42-годишната Трејси Хулс, која и самата има шест деца, одлучила да биде сурогат мајка на нејзиниот помлад брат Ентони Диган и неговиот партнер Реј Вилијамс. Двајцата изгубиле скоро една година во …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Снимен моментот кога е застрелана жена пред Конгресот во Вашингтон – Подоцна починала!

ЕДНА жена била сериозно повредена во метежот што се случил откако приврзаниците на Доналд Трамп го пробиле полицискиот кордон и насилно влеголе во зградата на Конгресот во Вашингтон. На социјалните мрежи се појави страшно видео кое го покажува моментот кога е застрелана жена, една од приврзаниците на Трамп. Голем број …

Повеќе »

(ВИДЕО) КУЧЕ ХЕРОЈ: Се жртвувал и спасил дете од волк!

Куче спасило десетгодишно момче од волк кој излегол од шумата во рускиот град Синдор во Република Коми. Камерите за видео надзор го снимиле херојскиот чин на домашното милениче кој го дал својот живот за да спаси дете. Три деца надвор си играле криенка, а едно од нив се криеше зад …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ – „Папучар“ или искрена љубов? Мажот СТОЕЛ 6. часа во авион ПОКРАЈ СОПРУГАТА – патниците во шок фотографирале!

Еден маж во авионот стоел цел лет, за да може неговата сопруга убаво да се намести и мирно да спие. Изненадените патници во авионот, решиле да го забележат овој неверојатен момент, бидејќи едноставно биле шокирани од потегот на овој човек. И додека некои се прашуваа дали тоа е само потег …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Самоубиство на млада ѕвезда:„Не можеше да се справи со тоа што тие момчиња и го направија“

Sвездата на документарецот на Нетфликс „Одри и Дејзи“, Дејзи Колман, починала денес на 23-годишна возраст. Странските медиуми наведуваат дека нејзината мајка Мелинда потврдила дека Дејзи си го одзела животот. View this post on Instagram Don’t tell me the moon is shining; show me the glint of light on broken glass. …

Повеќе »