Tag Archives: жозе мурињо

(ВИДЕО) Погледнете како Мурињо и фудбалерите на Тотенхем тренираат во време на пандемијата

Фудбалерите на лондонски Тотенхем го започнале заедничкиот процес на затегнување, но нема да ги напуштаат своите домови заради пандемијата на коронавирусот! Тренерот Жозе Мурињо вчера организирал сесија за обука преку Интернет со двајца асистенти. Сите фудбалери на Тотенхем тренеруваа заедно, но и одделно, така што ќе продолжат со оваа практика …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУРИЊО ЈА ТРОГНАЛ АНГЛИЈА: Додека короната е се’ поопасна ГОСПОДИН ПОСЕБЕН ставил маска и доставува храна и лекови!

Посебниот во специјална акција… Жозе Мурињо решил да им помогне на старите лица во Лондон и се приклучил на хуманите дела на организацијата „Love your door step” (Сакајте го вашиот сосед). Постарите граѓани во Англија имаат задолжителна изолација од 12. недели и има многу хуманитарци и акции кои се грижат …

Повеќе »

Жозе Мурињо: ВАР ја убива Премиер лигата, најдобра на светот!

Коментирајќи ја суспензијата на Хjeонг-мин Сон, менаџерот на Тотенхем, Хозе Мурино, рече дека тој не е баш обожавател на ВАР технологијата. Судијата Ентони Тејлор првично не забележа фаул, но Пол Тирни донесе одлука да додели црвен картон во поразот од (2:0) Челзи. „Таа ситуација со Син, мислам дека г-дин Тирни …

Повеќе »

(ФОТО) Мурињо го грабнува Ибрахимовиќ од „Милан“

Англиските медиуми пишуваат дека Златан Ибрахимовиќ би можел повторно да работи со Жозе Мурино и дека како слободен играч на зима може да потпише договор со Тотенхем. Швеѓанецот, кој речиси сигурно заминува од Соединетите држави, има понуда од Милан. Тој постојано посочуваше дека, иако има 38. години, тој лесно може …

Повеќе »

(ФОТО) „Специјалниот“ останува во Лондон: Мурињо нов менаџер на Тотенхем!

Конечно се прекинаа сите шпекулации за одењето на Жозе Мурињо во Реал Мадрид… Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23. View this post on Instagram …

Повеќе »

Реал Мадрид пронашол замена за Зидан: Во Мадрид го сакаат еден од најдобрите тренери на денешницата

Флорентино Перез сака да го доведе Јурген Клоп од Луверпул Реал Мадрид пронашол тренер кого долгорочно го сака на својата клупа. Претседателот на Реал, Флорентино Перез, сонува дека на клупата на „кралскиот клуб“ ќе седне сегашниот тренер на Ливерпул, Јурген Клоп, пишува шпанскиот „Фисхаес“. Клоп во Реал го гледаат како …

Повеќе »

Мурињо се враќа: Одбил пет екипи бидејќи го интересираат само три – а потоа се свртел кон „најжешката клупа на светот“

Жозе Мурињо сака да по втор пат да седне на клупата на Реал Мадрид со кој го освои Шпанското првенство и Купот на кралот. Жозе Мурињо го напушти Реал, откако се судри со клупските легенди, Икер Касиљас и Серхио Рамос. Сепак, се соопштува дека Португалецот е повторно подготвен да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Рамос и Беил го водат бунтот против доаѓањето на Мурињо во Реал!

Овие денови се’ повеќе се пишува за враќањето на Хозе Мурињо на Сантиаго Бернабе. Таа вест ја објавиле неколку шпански медиуми, а потоа пренеле и европските. Навивачите на Реал се радуваат на враќањето на Посебниот, но не и двајца фудбалери на мадридскиот клуб. Како што пишува британски Daily Mail,капитенот на …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Прво се „искршил“ на лед а сега добил и една година затвор поради затајување данок!

Португалскиот тренер Жозе Мурињо ја прифатил казната од една година која сепак нема да мора да ја отслужи, и казна во висина од скоро два милиони евра за неплаќање данок која му е пресудена во Шпанија. На Мурињо му се судело бидејќи на шпанската даночна управа не и ги пријавил …

Повеќе »