Tag Archives: жолто сирење

(ВИДЕО) ПИТА ОД СТОЕН ЛЕБ со спанаќ и сирење: БРЗИНСКИ ОБРОК кој сигурно ќе ве засити!

Ви донесуваме одлична идеја за брза вечера или појадок Состојки: неколку кришки стоен леб 4 јајца 30 мк масло 1 чаша јогурт (180 гр.) сол малку спанаќ (замрзнат, 3 брикети) бело сирење жолто сирење Подготовка: изматете ги јајцата, па додадете масло, јогурт, сол, црвен пипер и одмрзнат спанаќ, или свеж. …

Повеќе »

(ФОТО) Рецепт на денот: Пастицио

Кој не ја пробал оваа комбинација наш совет да ја проба бидејќи е фантастична Потребно е: 500 г. мелено јунешко месо (може и мешано) 150 г. фета сирење(може да послужи и некое друго, жолто) 2 големи домати (или конзерва пелати) 2 модри патлиџани 1 поголема главичка кромид 500 г. тестенини …

Повеќе »