Tag Archives: жизеле бундцхен

(ФОТО) SUPER BOWL – Неуништливиот Том Брејди го освои седмиот Супер Бол во кариерата

TAMPA BAY BUCANEERSI во Супер болот ги победиле Канзас Сити со 31:9 и го освоиле вториот наслов во историјата. Брилјирале Том Брејди, кој ја освои својата седма титула во кариерата на 44 години, и одбраната на Баканирс која целосно го затвори Патрик Махомес и ги остави шефовите без ниту еден …

Повеќе »

(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам… Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во …

Повеќе »