Tag Archives: живот

(ВИДЕО) МАГИЈА НА ЖИВОТОТ – Бебето спие во ВОДЕЊАК, лекарите го будат: Неверојатен момент…

Неверојатно видео од бебе родено во водењак, додека лекарите го будат пред да се роди. Раѓањето на тројки е многу ретко, а уште поретко е кога ќе се родат во водењак. Таквите моменти се навистина чудесни. За време на раѓањето на тројките, д-р Родриго да Роса Филјо доживеал вистинско изненадување, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Остров на проклетите: Неверојатна снимка од последната колонија заболени од лепра во Европа

Спиналонга, мал ненаселен остров во Медитеранот, денес е една од најголемите туристички атракции на Крит. Десетици илјади луѓе го посетуваат ова место во текот на летните месеци – последната колонија на лепрозни во Европа. Последните пациенти го напуштиле островот пред шеесетина години, а ретка снимка сведочи за тоа како изгледало …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ЗАЕДНО! Еда од тв серијата „Чукни на мојата врата“ СО ЕМОТИВНА ПОРАКА му го честитала роденденот на Серка!

Не требаше долго за убавата романтична комедија „Чукни на мојата врата“ да ги освои срцата на публиката. Серијата, која е на програмата на Првата телевизија секој работен ден во 19.10 часот, ги прикова гледачите на малите екрани од самиот почеток на емитувањето, а делумните „виновници“ за тоа се главните протагонисти …

Повеќе »

(ФОТО) ОДАМНА Е ПОЧИНАТА А ИНТЕРЕСОТ ЗА НЕА НЕ ЗАПИРА: Лејди Ди била најфотографирана жена на светот а зад камерите деновите ги минувала скромно!

Принцеза Дајана беше најпознатата жена во светот и многумина сè уште не можат да веруваат во нејзината трагична судбина. Работничка на Црвениот крст на Велика Британија се сетила на состанокот со неа и на она што и го кажала. View this post on Instagram A post shared by Princess_Diana (@diana_galler_prensesi) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Велосипедист пронашло напуштено и парализирано куче – му дал нов дом и го опоравил!

Додека возел велосипед низ Монголија, покрај патот Ванг пронашол напуштено куче со скршени задни нозе. Тој се обиде само да помине покрај кучето, но нешто го копкало. Тој не можел да го остави кучето скитник сам. Откако возел цели 30 километри, Ванг се вратил да го земе кучето. Тој реши …

Повеќе »

(ФОТО) Цела Југославија го ОБОЖУВАЛА, а потоа е ЗАБОРАВЕН – Еве како денес изгледа Вајта!

Вајт некогаш важеше за најинтересниот пејач во поранешна Југославија… Сеид Мемиќ Вајта е многу добро познат на оние кои се родени во педесеттите, шеесеттите и седумдесеттите години на минатиот век. Овој познат југословенски пејач е роден во Травник, а многумина го познаваат како фронтмен на групата „Тешка индустрија“, додека во …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мишо Ковач во „канџите на дрогата“: Тој сторил сé за да не го изгуби и другото дете

Ивана Ковач, ќерка на славниот пејач Мишо Ковач и поранешна членка на „Магазин“, има тешка животна приказна зад себе, многу болка, но и искуство со наркотици. За среќа, Ивана се извлекла од сè и денес се занимава со музика и ужива да биде со партнерот со кој има ќерка. Далеку …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Имав напади на паника! Земав дрога и се опивав”: Принцот Хари за прв пат зборувал за најлошиот период во животот и менталните проблеми!

Младиот принц, за прв пат, јавно раскажал детали од неговиот живот… Принцот Хари раскажал сè за најлошиот период од својот живот, кога ја загуби својата мајка Дијана, која загина во сообраќајна несреќа во Париз во 1997. година.   View this post on Instagram   A post shared by Prince Harry …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Клечев на бетон“: Северина открила непознати детали од животот

Пејачката си ја отворила душата… Северина Којиќ како гостинка во една тв емисија раскажала целосно непознати детали од нејзиниот живот. Пејачката откри како се чувствувала кога ја снимила песната „Гас, гас“. Спотот го гледала пред пораѓањето и не можела да сфати дека направила такво нешто:   View this post on …

Повеќе »