Tag Archives: живот

(ВИДЕО) Селма Блер ја снимила својата борба за живот: „Сакам на другите да им биде полесно од мене“

Актерката Селма Блер ги сподели со јавноста деталите од борбата со тешката болест откако пред неколку години и беше дијагностицирана мултиплекс склероза поради која животот целосно и се промени. „Само сакам да им помогнам на другите да се чувствуваат подобро“, вели таа во филмот, кој во моментов се прикажува и …

Повеќе »

(ФОТО) Стинг денес наполни 70. години – искуси развод, смрт на родителите а сега е еден од најбогатите Британци

Покрај тоа што беше еден од најпознатите светски музичари со кариера над 40 години, Стинг, исто така, доживеа сиромаштија, го надмина разводот и се соочи со депресија и параноја. Покрај сето тоа, стигна и до листата на петстотини најбогати Британци. Гордон Метју Томас Самнер, роден на 2. октомври 1951. година …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕНИЈАЛНО – Стар автобус претвориле во простор за живеење: Ѕирнете во необичниот дом – кој се изнајмува!

Една ноќ во овој необичен автобус чини 30. долари Ема Хил (36) и сопругот Ник (41) одлучиле да инвестираат во простор за живеење, но малку поинаков од она во што луѓето вообичаено инвестираат пари. Тоа не е стан или куќа, туку автобус од 1985. година. Тие го платиле 5.760 долари, …

Повеќе »

(ФОТО) ХРАБРА – САРА Е РОДЕНА БЕЗ РАЦЕ НО ТОА НЕ ВЛИЈАЕЛО НА НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ: Се’ прави со нозете а успеала да оствари и ГОЛЕМА ЖЕЛБА!

Сара Талби (39) од Брисел е родена без двете раце. Лекарите никогаш не најдоа одговор на прашањето зошто, а Сара сега на социјалните мрежи покажува дека тоа не ја спречило во ниту една активност. View this post on Instagram A post shared by Sarah Talbi (@saritalbi) Сара чисти зеленчук со …

Повеќе »

СОВЕТ НА БАБА ШТО ЗЛАТО ВРЕДИ: „Никогаш немој да дозволиш твоите ТАВЧИЊА да светат ПОВЕЌЕ ОД ТЕБЕ!

Не дозволувај чистењето да биде се’ што ќе мислиш за време на викендите Кога се омажив, минував најмалку 16. часа дневно, уверувајќи се дека се’ е чисто, во случај „некој да дојде кај мене“, но тогаш забележав дека овие луѓе, кои ги чекав да дојдат кај мене, не пристигнуваа затоа …

Повеќе »

Три знаци до крајот на годината ќе се вљубат: Првиот влегува во ТАЈНА ВРСКА, а сите на крај ги чека БРАК

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој знак лудо ќе се заљуби до крајот на 2021 година!? Рибите се на прво место. Риби За преостанатите неколку месеци до крајот на годината, ви се подготвува големо …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа девојка до својата 18. година била потполно ќелава. Одлучила дека тоа нема да ја запре…!

ЕМИ Бурби имала само 17 години кога косата почнала да и паѓа. На 18. годишна возраст, таа останала целосно ќелава. „Вашата коса и изглед се едни од најважните работи кога имате 17. години, така што навистина беше поразително да ја изгубам“, открила таа за британски Metro. Еми страда од сериозен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Серена и Венус Вилијамс животот „го преточиле“ во филм – Улогата на таткото му припаднала на славен глумец!

Серена и Венус Вилијамс одлучиле својот живот да го претворат во филм… Познатите тенисерки, кои го одбележаа женскиот тенис, одлучија на сите да им покажат како им поминал животот. Таткото на Серена и Венус Вилијамс во филмот „Кралот Ричард“ ќе го толкува славниот Вил Смит. Филмот зборува за тоа колку …

Повеќе »

7. работи кои никому не треба да ги објаснувате

Заради изгледот или местото каде што сте решиле да живеете, како и фактот дека не сте во врска, не треба да објасните некому. Се работи за вашиот живот – вашата работа. 1. За вашата љубовна врска Само вие можете да одлучите каква врска ќе ве направи среќна. Не дозволувајте никој …

Повеќе »