Tag Archives: живот

КИНЕЗИТЕ ОБЈАВИЛЕ НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: Вака изгледа животот на АСТРОНАУТ во вселената!

Екипажот ќе се врати на Земјата во декември! Откако кинеското вселенско летало со екипаж Shenzhou-14 успешно се поврза со вселенската станица, тајконаутите влегоа во главниот модул на вселенската станица Тиенхе и почнаа да работат, пишува Кинеското радио Интернационал. Тие ќе ја завршат мисијата за изградба на кинеска вселенска станица во …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИОТ МИЛИОН ГО ЗАРАБОТИЛА НА 6. ГОДИНИ! Освоила 85. титули за најубаво девојче: Кога ќе ме прашаат дали сакам што сум богата…

Изабела Барет живеела во екстремен луксуз како шестгодишно дете. Имала џепарлак од 25. илјади фунти неделно, вечерала јастог и имала на располагање личен возач. Таа денес има 15. години и веќе е милионерка, но не само поради фактот што нејзините родители се богати, туку и поради сопствените заслуги. Изабела лансирала …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – Девојка на TikTok открила: „Бев тажна што мојата покојна мајка никогаш нема да може да го запознае моето момче, А ПОТОА ДОЗНАЛА НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО“

Една девојка објавила видео на својот профил на TikTok, во кое напишала дека е многу тажна што нејзината мајка, која починала кога таа имала само седум години, никогаш нема да може да го запознае нејзиното момче. @speccylee Found out through this photo in his photo album. A moment straight out …

Повеќе »

(ФОТО) Од продавачка на пазар до богаташка – една средба и го променил животот

Животната приказна на 39-годишната жена често ја нарекуваат модерна бајка, имајќи предвид дека пораснала во голема беда и сиромаштија, во тешки животни околности, така што нејзиниот живот од корен се променил во тинејџерските години. Наталија Водјанова го поминала детството работејќи на пазар, а таму ја забележал моден агент, кој ја …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ’ Е ПОД ЗЕМЈА – Вака изгледа луксузниот бункер резервиран за богатите во случај на крајот на светот

Пандемијата и војната што избувна во Украина покажаа дека никој не е безбеден од катастрофите што можат да го снајдат светот каков што го знаеме. И’ додека повеќето луѓе се надеваат дека ситуацијата во светот нема да се влоши и дека заканите за нуклеарното оружје се залудни, има и такви …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКОРО ДВЕ ДЕЦЕНИИ БИЛ ВО КОМА: Сите се откажале, а тој се разбудил по 19 години и побарал – млеко

Починаl ТЕРИ Вејн Волис (57),  маж од Арканзас кој „се прослави“ откако чудесно се разбуди од комата во која се наоѓаше речиси две децении. „Човекот кој спиеше 19 години“ почина во вторникот, опкружен со пријателите и семејството во болницата за напредна нега во Сирси, само една недела пред неговиот 58-ми …

Повеќе »

Применете ги советите на ГУРУ: Десет СОВЕТИ кои можат веднаш да ви го променат животот

Десет едноставни и моќни пораки за љубовта, парите и среќата! Вреди да се запамети! Познатиот мистик, гуру и автор на книги за саморазвивање, Ошо, зад себе оставил бројни пораки, совети и упатства за среќен живот. Без разлика на парите, материјалното, околностите, местото на живеење, емотивниот статус, на крајот се’ се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БЕЗ МАСКИ со пејачката Ивона Јо која поради тежината не беше „соодветна“ за „Ѕвездите на Гранд“: „Првпат во животот облеков фармерки откако ослабев 60. килограми!“

Пејачката Ивона Јовановиќ ослабе 60. килограми и првпат во животот облече фармерки. Шест месеци по операцијата на желудникот вели дека конечно е задоволна кога ќе се погледне во огледало. „Веќе ја немам онаа лажна самодоверба. Кога се затворивме во пандемијата, дознав многу работи за себе, на пример дека се прејадував …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави фотографии од Украина кои ќе ги видите денес

Украинскиот министер за здравство Виктор Лиашко утринава објави фотографии од новородени бебиња, за кои наведува дека се родени за време на гранатирањето. Неговата објава ја пренесуваме во целост: „Лицето на војната На третиот ден од војната, која ја започнаа руските окупатори, под гранатирање и експлозии, животот е во полн ек …

Повеќе »