Tag Archives: живот

(ФОТО)  Најпознатиот научник на денешницата ,Стивен Хокинг, умре во 76. година – „За светот беше генијалец а за семејството тиранин!“

За време на својот живот бил инспирација за многумина… Стивен Хокинг, физичар и еден од најголемите научници на денешницата, умрел, рано утрово, во 76. година, во својот дом во близина на Кембриџ, соопштило семејството. Познатиот британски физичар, покрај со својата работа, ги инспирирал луѓето и со своето одбивање да се …

Повеќе »

Вреди да се прочита – Хороскопот открива: Како до крајот на 2018 ќе се промени животот на секој знак !

Девицата ќе ризикува повеќе од обично, а Лавот ќе се ослободи од застарените погледи на живот… Овен Оваа година за вас ќе биде попредизвикувачка отколку што сте можеле да замислите и во најлудите соништа. Но, за да дојде до тоа треба да престанете да бидете пасивен набљудувач и да станете …

Повеќе »

(ФОТО) Ви треба „длабок џеб“ ако сакате да се преселите тука: Ова се најскапите градови за живеење на светот во 2018

Во едно големо истражување од 2017. година во кое биле опфатени повеќе сегменти, ова се најскапите или најнедостапните градови за живеење на планетата. Во третиот квартал од 2017 година биле анлизирани 293 градски пазари за домување во девет земји – Австралија, Канада, Хонг Конг, Ирска, Јапонија, Нов Зеланд, Сингапур, Велика …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која нема да ја заборавите: „За неколку дена ќе морам да го погребам моето прекрасно девојче…а потоа и мојот татко“

Мајка поделила можна фотографија од својата петгодишна ќерка која е болна од рак, како лежи во болнички кревет, а нејзиниот болен дедо седи покрај неа. Али Паркер од Флорида,е мајка на петгодишната Брелин Лауон на кој на 6.декември и е дијагностициран рак на мозокот, дифузен интензичен понтини глиом (DIPG), за …

Повеќе »

(ФОТО) По повод 80. роденден Џејн Фонда признала: „Мислев дека нема да доживеам 30. години и дека ќе умрам како зависничка“

Во големо интервју кое го дала по повод 80. роденден, актерската легенда Џејн Фонда открила многу непознати детали за себе. Рекла дека жали што не минала повеќе време со своите деца, проговорила за пропаднатите бракови, но признала и’ дека никогаш не мислела дека ќе живее толку долго… Таа е една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Никола Перевски Пере:„Имам верба затоа што знам какви таленти и искрени вљубеници во музиката творат во Македонија!“

Повозрасните познавачи на музичките прилики во Македонија многу добро знаат за групата „Нокаут“. Бенд кој одбележа еден голем период во македонската музика и му даде свој печат, но и ден денес го прави истото,после 20. години работа. Успех, не само во македонски оквири туку и пошироко. „Нокаут“ е бенд кој, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Писмата на Грета Гарбо го откриваат нејзиниот осамен и тажен живот

Колекција од писма на американската актерка со шведско потекло Грета Гарбо, која наскоро ќе се најде на аукција, откриваат колку оваа најенигматична ѕвезда на Холивуд била осамена. Колекцијата од 36. писма, напишани помеѓу 1930. и 1940. година ја прикажуваат Гарбо како „осамена и изолирана жена”, пренесува BBC. Гарбо, и покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Топ цитати на Моника Белучи (53): „Не би сакала повторно да имам 20…“

Една од најубавите жени на светот животно важните работи ги цени повеќе од парите и славата. Вели дека се чувствува пријатно во своето тело, но не затоа што е убава туку затоа што е сакана и има прекрасно семејство ❤Tb, a Photography by Wayne Maser… #monicabellucci#photography#waynemaser#bnw#tb#closeup#portrait#моникабелуччи#modelsmundo#artofvisuals A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Убава приказна – Сега е нов човек: Ниту родената мајка не можела да го препознае

Нонпајит Монлин (22) имал деформирана челуст поради што не можел нормално да ја жвака храната. Тој на работа секогаш јадел сам, а не во друштво на колегите… Мајката на момчето од Тајланд се расплакала од среќа кога првпат го видела после чудесната трнсформација, пишува Daily Mail. Нонпајит Монлин (22) имал …

Повеќе »